Зникнення цінностей з Києво-Печерської лаври: що вдалося повернути
Міністерство культури стверджує, що основна частина цінностей Києво-Печерської лаври, а також мощей збереглася. Окрім того, заповіднику повернули дві цінні ікони.
Про це повідомила заступниця міністра культури Тамара Мазур, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Читайте також: "Не можуть належати російській церкві": як Києво-Печерська і Почаївська лаври перейдуть до ПЦУ
Так, після перевірки не виявили лише 14 предметів, проте 4 з них згодом повернули. Досі залишається невідомою доля ще 10 цінностей. Однак заступниця міністра зазначила, що це "не найцінніше", що було на території Лаври. Натомість найцінніші об'єкти монастир передав до заповідника.
Я можу помилятися, але це дві ікони, два медальйони, які повернули,
– розповіла заступниця міністра культури.
У Мінкульті також повідомили, що основна частина з переданих експонатів та найбільш цінні є на місці.
"Передавалася гробниця з мощами. Наша комісія перевірила – мощі є", – сказала Мазур.
Заступниця міністра також наголосила, що експерти не можуть стверджувати, кому конкретно належать мощі, оскільки неможливо провести експертизу ДНК. При цьому у Мінкульті наголошують, що УПЦ МП за час оренди лаври на території заповідника звела багато об'єктів. Деякі з них із відхиленнями від отриманих дозволів.
Сьогодні, згідно з тією інформацією, яка у нас є, є розпочате кримінальне провадження,
– розповіла Мазур.
Нагадаємо, раніше у Міністерстві культури України заявили, що з Києво-Печерської Лаври зникло вісім ікон, дерев'яна чаша та хрест. Їх не знайшли під час інвентаризації цінностей у храмі. За цим фактом правоохоронці відкрили кримінальні провадження.
Наприкінці листопада 2018 року за ініціативи Міністерства культури створили спеціальну комісію, яка перевіряла наявні у Києво-Печерській лаврі церковні коштовності і святині, які було передано лаврі з 1988 року, коли монастир після закриття радянською владою відкрили знову.