Українці позмагаються за конкурсне місце на Антарктиді
Українські полярники оголосили новий набір науковців, лікарів та рятувальників. Водночас намагаються залучити й дітей.
Для них оголосили конкурс на найкращий мотиваційний лист.
Читайте також: Нобелівська премія-2017: оголошено лауреатів з економіки
"Треба просто добре продумати, чому цікава Антарктида і від душі написати невеличкий лист, на 1-2 сторінки. Ми відберемо найкращі школи і постараємось організувати зустрічі нашими полярниками", – сказав біолог-зимівник Олександр Савицький.
Таким чином полярники вирішили популяризувати науку. Адже, щороку бажаючих займатися дослідженнями меншає, а Україні потрібні нові, молоді розумні люди.
На жаль зараз в рейтингу професій, професія науковця далеко не на перших місяцях. Ціль нашого заходу фактично підняти цей престиж науки з тим, щоб у дітей було престижно йти вчитися в наші університети,
– додав Савицький.
Україна –одна з 30 країн, яка має на крижаному континенті постійну станцію, що функціонує цілий рік. І вже 23 роки над антарктичною станцією Вернадський майорить український прапор.
Завдяки екс-послу України у Великій Британії Сергієві Комісаренку, у липні 1995 року Україна придбала станцію за один фунт.
Британія, як завжди, все робить розумно. Вона хотіла, щоб ту станцію отримала та країна, яка має потенціал науковий, щоб його використати. Я одразу написав листа до НАН України до Адміністрації Президента, до МЗС, що ця пропозиція є цікавою,
– розповів посол України у Великій Британії (1992-1998 рр.) Сергій Комісаренко
Тоді лунало багато скептичних думок, мовляв "Навіщо вкладати стільки коштів на ту Антарктиду, яка так далеко від України?". Але за багато років науковці довели, що саме там центр планети, і перебування в тій точці, вкрай важливе.
Коли ми хочемо виміряти в людини пульс, ми можемо зробити це ось тут на руці і ось тут нашиї, але при всьому бажанні не поміряємо на череві. Так само з планетою, цілий ряд процесів, які ми відчуваємо ось тут в Києві. Формуються вони саме в полярних регіонах і виміряти, відчути іх можна саме там,
– наголосив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.
Потрапити до експедиції до речі може кожен. Вже оголосили відкритий конкурс для 24 Української антарктичної експедиції. Головне відповідати вимогам і не важливо жінка ви чи чоловік.
Більше – дивіться у відео.