Як реформували Міністерство агрополітики
Як працювати під керівництвом професіонала з німецькою дисципліною. Ми продовжуємо серію сюжетів про державні відомства, які змінюються. На черзі – Міністерство агрополітики. Хто ті люди-реформатори, які щодня приходять у радянську будівлю з протертим паркетом, що мотивує їх працювати до дев'ятої вечора, чому йдуть з бізнесу заради роботи з паперами.
Ольга Трофімцева навчалася в Німеччині. Десять років працювала там. Аж раптом їй запропонували змінити німецьку пунктуальність і точність на українську бюрократію. Так потрапила в крісло заступника міністра аграрної політики з європейської інтеграції.
Німці це називають "баугухель". "Баугухель" - це відчуття, що в тебе з'являється в перший момент, коли щось там відбувається. І коли мені це було запропоновано, перше моє відчуття було, напевне, потрібно погоджуватися?
– розповіла заступник міністра аграрної політики Ольга Трофімцева.
На плечі чиновників Мінагро лягло чи найбільше роботи після ратифікації угоди про асоціацію з ЄС. Зараз доводять стандарти виробництва українських продуктів до європейського рівня. Наприклад, український шоколад уже мають виготовляти за західними нормами.
За активною в соціальних мережах Трофімцевою складно встежити. Ось вона з торговельною місією в Індії, одразу звідти до Китаю, потім Ізраїль. Важко порахувати, скільки ділових зустрічей провело відомство. Більш точну цифру називає її помічник. Понад тисячу за рік. І руйнує стереотипи, що державні службовці працюють традиційні вісім годин.
Читайте також: Боротьба із корупцією зсередини: як виглядає таємна кімната офісу ProZorro
Безпосередня комунікація з керівництвом – це те, що змінилося за декілька років. Порівнює Василь Антоненко. На чиновницьке крісло він, до речі, проміняв солодку роботу директора компанії з виробництва кондитерської продукції.
Якщо є якась ідея, ніхто її не буде тормозити, завжди можна донести і отримати відповідь,
– сказав головний спеціаліст відділу Міністерства аграрної політики Василь Антоненко.
За такими нетиповими державними службовцями, як Василь і Роман, і майбутнє міністерства, впевнена Ольга Трофімцева. Адже топ-менеджери у відомствах – професіонали. Бракує якраз компетентної середньої ланки.
Сама ж Ольга хоче, щоб у похмурих коридорах було побільше студентів. І нагадує, що в міністерстві відкриваються директорати – нові структури з високими зарплатами і можливостями для молоді