Як українці допомагають одне одному уникати громадського транспорту: відео
У зв'язку з швидким розповсюдженням коронавірусу, у всіх містах України або скасували громадський транспорт, або суттєво обмежили його рух. Черга охочих потрапити до салону автобусів чи тролейбусів сягає кількох десятків метрів. У таких умовах досить складно зберегти не лише фізичне здоров'я, але й психічне. Тож українці віднайшли більш безпечну альтернативу пересування містом.
Запровадження загальнонаціонального карантину передбачає закриття метро у всіх містах України. Це спричинило дуже довгі черги з людей, які тепер чекаю наземного транспорту.
Читайте також Таксі Uber, Uklon та Bolt возитимуть лікарів на роботу безкоштовно
Попри рекомендацію сидіти вдома через епідемію коронавірусу, багато киян не можуть собі цього дозволити. Подорожувати на таксі – задорого, а в автобусах – багато людей.
Небайдужі кияни на автівках в мережі почали пропонувати брати подорожніх. Євгенія Швіц долучилася до такої ініціативи. Головна умова – маска на обличчі, дезінфікатор або ж гумові рукавички. Сама дівчина теж обробляє автівку перед кожною поїздкою.
Зараз заходити в маршрутки – це не дуже гарна ідея, тим паче, що там точно більше, ніж 10 людей,
– зазначила автомобілістка Євгенія Швіц.
Однак дівчина більш охоче поки що підвозить здебільшого знайомих. Натомість учасники спільноти столичних автомобілістів відкрили групи взаємодопомоги у телеграмі для кооперації з пасажирами.
10 телеграм груп – на 10 районів. Майже щогодини у кожному районному телеграм-каналі нагадують про правила безпеки під час епідемії. Також зазначають інші деталі – пасажир, водій, час і шлях.
Райони, в яких діють телеграм-канали:
- Голосіївський;
- Дарницький;
- Деснянський;
- Дніпровський;
- Оболонський;
- Печерський;
- Подільський;
- Святошинський;
- Солом'янський;
- Шевченківський.
Через суттєві обмеження роботи громадського транспорту, на роботу не встигають і медпрацівники. Велика кількість з них проживає за містом, і потрапити у Київ – дуже складно. Самостійно вони запустили телеграм-канал MedHelpKyiv.
Тепер вони можуть подорожувати до лікарень не лише на автівках, а й на мотоциклах.
Від цього залежить життя людей. Вони там пишуть, коли їм їхати і куди, а водії реагують. Там не тільки мотохелпівці. Ми коментуємо: "На мотоциклі готові?". Тоді забираємо. Екіпірування для пасажирів у нас є,
– розповів директор ГО "Мотохелп" Дмитро Буренін.
Посилання на телеграм-канал MedHelpKyiv / Скріншот з відео
До київського флешмобу вже приєднались чимало українських міст. Мовляв, без медиків у лікарнях від епідемії ми точно не убережемось. Про допомогу просять вже й працівники інших важливих професій – рятувальники і поліцейські.