МОЗ України на своїй сторінці у фейсбуці повідомило, що за домовленістю з компанією Uber медичні працівники зможуть здійснити 10 000 поїздок, щоб дістатися до своїх лікарень та робочих місць.
Зверніть увагу Міністр Криклій назвав коронавірус сучасною чумою
Де лікарі можуть скористатися безкоштовними поїздками
Ця опція буде доступною в містах, де функціонує сервіс Uber, а саме:
- Київ,
- Одеса,
- Львів,
- Дніпро,
- Харків,
- Запоріжжя;
- Вінниця.
Домовленість Міністерства охорони здоров'я з компанією Opti наразі буде доступна у 6 обласних центрах на Заході України:
- Львів;
- Луцьк;
- Рівне;
- Івано-Франківськ;
- Тернопіль;
- Чернівці.
Міністерство висловило вдячність компаніям за виявлену соціальну відповідальність та закликало інші транспортні сервіси долучитися до ініціативи й допомогти дістатися на роботу лікарям.
У Львові, крім служб Uber і Opti, також безкоштовно возитимуть лікарів на роботу Uklon та Bolt. Про це повідомив мер Львова Андрій Садовий на своїй сторінці у фейсбуці.
У Харкові до такої ініціативи долучився сервіс OnTaxi. Зокрема, створили телеграм-чат та гугл-форму для небайдужих автомобілістів, готових долучитися до кампанії #ПідвезиМедика.
Тепер водії, які співпрацюють з компанією та які погодилися надавати такі послуги безкоштовно, матимуть можливість зв'язатися з медиками Харківської інфекційної лікарні особисто, а не через додаток, передає видання "Накипело".
До флешмобу #довези_лікаря_на_роботу приєдналися й пересічні харків’яни. За останній тиждень запустилися місцеві чати в телеграмі, наприклад, "Попутчик Харьков", для координації лікарів і водіїв. Там можна написати маршрут, час, пункти відправлення та прибуття і позначити хештегами, медик – ви чи водій.
Окрім карпулінгових сервісів, до акції приєднався сервіс оренди велосипедів Nextbike. Наразі невідомо, як саме він працюватиме, але мер вже пообіцяв розіслати медичним працівникам детальні інструкції щодо користування кожним із сервісів.
Раніше мер Києва Віталій Кличко на брифінгу, 20 березня, зазначив, що служби таксі Uber та Bolt готові безкоштовно возити лікарів на роботу. Про це також повідмляв голова Міністерства інфраструктури Владислав Криклій.
За словами Криклія, медичні заклади за сприянням МОЗ та облдержадміністрацій можуть підписувати договори з перевізниками на перевезення лікарів.
Криклій сказав, що деякі служби, які займаються карпулінговими перевезеннями, безкоштовно розвозитимуть медичних працівників до лікарень.
Медичні заклади мають бути профінансовані. Їм виділятиметься додаткове фінансування і вони організовуватимуть спеціальні рейси для перевезення своїх працівників,
– пояснив очільник Міністерства інфраструктури.
Що відомо про карпулінгові перевезення?Це спільне використання приватного автомобіля за допомогою сервісів з пошуку попутників. Витрати на пальне розподіляються пропорційно та обирається оптимальний для всіх учасників поїздки маршрут без значних відхилень від основного маршруту водія (власника автомобіля).
В Україні карпулінговими поїздками займається BlaBlaCar. Сервіс тимчасово зупинив усі внутрішні та міжнародні автобусні маршрути, зокрема й на платформі Busfor. Водночас пошук попутників на авто залишається доступним.
Цікаво У РНБО запропонували областям селити медиків у готелях та розвозити їх на роботу
Що відомо про карантин в Україні
- Станом на 19 березня в Україні зафіксований 26 випадок зараження коронавірусом, серед інфікованих – три жертви.
- 12 березня Україні по всій території оголосили карантин на три тижні – до 3 квітня 2020 року. Не працюватимуть навчальні заклади, не будуть проводити спортивні змагання за участі глядачів.
- З 18 березня заборонено залізничне, авіа, автобусне міжміське пасажирське перевезення.
- Обмежено експорт продуктів харчування, а також повністю заборонено експорт засобів захисту від коронавірусу.
Яка відповідальність передбачена за порушення карантину / Інфографіка 24 каналу