Samsung створила планшет для сім'ї, а київські студенти – "розумний" браслет

29 жовтня 2015, 20:30
Читать новость на русском

Створений "домашній" планшет для сімейного відеоперегляду від Samsung. Київські студенти створили свій "розумний браслет" та збирають гроші на Kickstarter’і. Дослідники зі Стенфорда створили самокерований електрокар для дрифту.

"Домашній" планшет

Компанія Samsung представила свій "домашній" планшет Galaxy View з 18.4-дюймовим дисплеєм. "Таблетка" від корейців орієнтована передусім на споживання мультимедійного контенту. Крім великого Full HD екрана, ґаджет оснащений двома динаміками загальною потужністю 8 Вт та відкидною підставкою для зручності перегляду.

Під кришкою у дітища Samsung’а – рідний 8-ядерний процесор, 2 гігабайти оперативки та 32 або 64 "гіги" внутрішньої пам’яті – залежно від комплектації, з можливістю розширення. Також у наявності – модулі Bluetooth і Wi-Fi та одна лиш фронтальна, двох-мегапіксельна камера. Одного заряду батареї, згідно з заводськими даними, вистачає на 8 годин відеоперегляду. Орієнтовна вартість "сімейного" планшета від Samsung – 600 доларів США.

"Розумний браслет" з Києва

Студенти київської політехніки кинули виклик світовим брендам та створили свій варіант "розумного браслета". Фітнес-трекер від українських стартапперів "вміє" розпізнавати жести та відчуття свого носія, а також вимірювати його пульс та тиск. Головна особливість ґаджета – запатентована технологія аналізу електродермальної активності за допомогою спеціального сенсора. Він також також допоможе стежити за станом своїх родичів похилого віку.

Браслет оснащений датчиком падіння і кнопкою тривоги, та дає можливість запрограмувати список людей, які отримають повідомлення у разі біди. Зі смартфоном браслет контактує через Bluetooth. Серед додаткових функцій – GPS-трекінг та нагадування, наприклад, про прийом ліків чи необхідність подзвонити. За тиждень до закінчення кампанії на Kickstarter’і, проект FORCEemotion зібрав поки лише половину з необхідних 30 тисяч доларів.

Електрокар для дрифту

Водії нервово курять збоку – цьому "автопілоту" до снаги втерти носа навіть досвідченим автомобілістам. Дослідники зі Стенфорда "навчили" дрифтувати електрокар. Marty – самокерований електромобіль, створений на базі легендарного DeLorean, зовні дуже схожий на ретро-оригінал.

Авто оснащене двома електродвигунами – для обох задніх коліс. Це допомагає краще контролювати обертовий момент кожного з них окремо. А спеціальне програмне забезпечення і низка апаратних рішень дають змогу швидко та точно управляти ключовими механізмами автомобіля - не гірше ніж це робить професійний гонщик.

Читайте також: З'явився смартфон, що не б’ється та сімейний автомобіль майбутнього