Хто такий Святий Миколай і чим він відрізняється від Діда Мороза

2 грудня 2024, 14:43
Читать новость на русском

Вже зовсім скоро українці відзначатимуть День Святого Миколая. Це чарівне свято, яке вшановує пам'ять людини, що за життя зробила багато добрих справ.

24 канал поговорив з протоієреєм Православної церкви України Михайлом Омеляном, щоб дізнатися, хто ж такий Святий Миколай, що він робив і як правильно відзначати його свято. Про це детальніше – читайте далі в матеріалі.

Не пропустіть Коли будемо святкувати День Святого Миколая у 2024 році за новим календарем

Хто такий Святий Миколай

За словами протоієрея ПЦУ, Святитель Миколай був реальною людиною, на відміну від інших персонажів, зокрема Діда Мороза чи Санти Клауса. Миколай Чудотворець народився наприкінці III століття. Він був архієпископом Мир Лікійських, який став відомим завдяки своїм добрим справам. Так, Миколай ніколи не відмовляв у допомозі нужденним, завжди рятував тих, хто голодує, напував спраглих, зцілював хворих та навіть повертав до життя людей.

Він завжди простягав руку допомоги бідним і нужденним. І жив не для себе, а для людей, а відтак служити людям – це служити Богу. Завдяки своїм вчинкам, він був прославлений і канонізований церквою і вже багато років ми вшановуємо його пам'ять,
– зауважив Михайло Омелян.

Після прийняття християнства на наших землях віряни почали ще більше захоплюватися діяльністю Святителя Миколая. 6 грудня українці щорічно відзначають День Святого Миколая, який став символом благодійності та милосердя.

День Святого Миколая 2024 / Фото Freepik

Як відзначати день Святого Миколая

Найголовнішою традицією цього свята завжди були подарунки. Як запевнив протоієрей ПЦУ, День Святого Миколая – це не лише про можливість щось отримувати, але й дарувати. Втім, проявляти турботу й любов варто впродовж року, а не тільки на свято Миколая. Це важливо пояснювати дітям, оскільки такі почуття залишаються протягом життя, тоді як матеріальні речі – змінні.

Якщо сім'я хоче по-справжньому відсвяткувати свято так, як жив Святитель, то діти будуть розуміти, що не лише від батьків отримують подарунок, але й можуть самі комусь частинку тепла передати. У цю холодну зиму дуже важливе тепло не лише зовнішнє, але й душевне,
– підкреслив протоієрей ПЦУ.

Також діти часто чують, що можуть отримати від Миколая різочку, якщо будуть себе погано поводити. За словами Михайла Омеляна, батьки не мають лякати малечу такими розповідями. Натомість треба зробити все можливе, щоб дитина очікувала свято Миколая, відчуваючи любов і турботу щодня, і в цей день особливо.