До святкування залишилося лише кілька днів, але дата такого важливого дня змінилася. Про це детальніше – розповість 24 канал.
Не пропустіть Коли святкуватимемо Великдень у 2025 році за новим церковним календарем
Коли будемо святкувати День Святого Миколая у 2024 році
У зв'язку з тим, що у вересні 2023 року Православна церква України та Українська греко-католицька церква перейшли на новоюліанський календар, дати релігійних свят змістилися на 13 днів назад. Раніше громадяни відзначали День Святого Миколая 19 грудня, але тепер – 6 грудня.
За переказами, Миколай Чудотворець народився в місті Патарі. Він з дитинства вивчав Святе Письмо, а в дорослому віці став єпископом. Миколай здійснив паломництво та роздав усе своє майно нужденним. Під час гоніння на християн він продовжував проповідувати, через що був позбавлений волі римським імператором. Коли до влади прийшов інший правитель, то святого звільнили. З того часу Миколай рятував людей від смертної кари та допомагав бідним. Після загибелі святого, його мощі зцілювали вірян.
Згідно з легендами, Миколай таємно допомагав бідним родинам, приносячи подарунки та роблячи добрі справи. Відтак святий став асоціюватися з дивами й благодійністю.
День Святого Миколая 2024 / Фото Freepik
День Святого Миколая: які традиції в Україні
У давнину наші предки влаштовували сімейні посиденьки, на яких співали, танцювали й проводили час разом. Батьки готували своїм дітям печиво, яке називається "миколайчики", що нагадує дідуся. У сучасному світі дорослі вночі кладуть малечі різноманітні подарунки під подушку. Водночас це свято символізує благодійність, тому існує традиція надсилати солодощі або інші презенти у дитячі будинки.
В Україні також активно проводилися святкові ярмарки та фестивалі, що правда, до початку повномасштабного вторгнення.