4 грудня – Введення у храм Пресвятої Богородиці за старим стилем: що не можна робити у цей день
4 грудня, за старим календарем, віряни відзначають Введення у храм Пресвятої Богородиці. Це одне з найбільших та найважливіших церковних свят.
Саме в цей день Діву Марію привели у храм, щоб вона служила Господу. Детальніше про історію свята – розповідає 24 Канал з посиланням на Коломийську єпархію Православної церкви України.
Не пропустіть Календар релігійних свят на грудень 2024 року: що відзначатимуть українці
Коли відзначають за новим календарем
Православна церква України та Українська греко-католицька церква перейшли на новий церковний календар із 1 вересня 2023 року. У зв'язку з цим, більшість релігійних свят, які відзначають православні християни та католики, змістилися на 13 днів назад. Раніше свято Введення у храм Пресвятої Богородиці мало незмінну дату – 4 грудня, але відтепер віряни відзначають цю подію 21 листопада.
Введення у храм Пресвятої Богородиці: історія свята
Батьки Діви Марії, Йоаким та Анна, були бездітними. Вони віддано служили Богу та мріяли про малюка, але жінка ніяк не могла завагітніти. Одного дня Йоаким захотів відвідати церкву, щоб принести жертву, але не зміг цього зробити, бо не мав дітей. Тому він вирішив провести сорок днів у пустелі та багато молитися, щоб Анна змогла народити малюка.
Згодом жінка отримала звістку від ангела, що скоро стане матір'ю доньки. Тоді Анна пообіцяла, що дівчинка служитиме Господу. Через деякий час жінка народила доньку, яку назвала Марією. Після того як дівчинці виповнилося 3 роки, батьки привели її до Єрусалимського храму. Там вона виховувалася, вивчала Святе Письмо та багато молилася.
Що не можна робити
У свято Введення у храм Пресвятої Богородиці діють певні заборони, яких варто дотримуватися. Так, вірянам не можна займатися важкою фізичною працею, бо можна накликати проблеми зі здоров'ям. Водночас забороняється займатися рукоділлям, зокрема шити, вишивати та в'язати. Крім цього, християнам не варто розважатися та веселитися, лихословити, лаятися, пліткувати, заздрити, сперечатися та сваритися.