22 листопада – яке церковне свято: що сьогодні не можна робити
22 листопада вшановується день пам’яті святого апостола Филимона та тих, хто з ним. Филимон був християнином, який жив у місті Колосах, що на території сучасної Туреччини.
Про це повідомляє 24 Канал. Він був одним із тих, хто прийняв віру в Христа і підтримував поширення християнства.
Рекомендуємо 25 грудня чи 7 січня: коли в Україні святкуватимуть Різдво цього року
День пам'яті святого апостола Филимона
Ймовірно, святий апостол Филимон жив у Колосах, що знаходилися в Фрігії, на території сучасної Туреччини. Він був заможним чоловіком і володів рабом, на ім'я Онисим. Цей раб втік, але пізніше, після зустрічі з апостолом Павлом, прийняв християнство. Павло, перебуваючи в ув'язненні, написав послання до Филимона, в якому просив його прийняти Онисима назад не як раба, а як брата в Христі. Павло звертався до Филимона на основі загальнохристиянської віри, вказуючи на те, що у Христі немає поділу між людьми за їхнім соціальним чи особистим статусом. Тому, навіть бувши рабом, Онисим став рівним у духовному сенсі зі своїм господарем, і цей жест мав глибокий символічний зміст для розвитку християнської етики.
Ставлення святого Павла до цієї ситуації відображає важливе вчення Церкви про те, що християнином можна бути незалежно від свого соціального положення, і в Христі всі люди рівні. Це було революційне послання для того часу, коли рабство було широко поширене, і воно сприяло розвитку християнського розуміння гідності кожної людини.
За церковними традиціями, святий Филимон був другим єпископом Колосян. Його святий статус підтверджують свідчення візантійських мартирологів, що описують його мученицьку смерть під час антихристиянських гонінь за імператора Нерона. За словами цих джерел, Филимон загинув у Колосах разом зі своєю дружиною Аппією та колишнім рабом Онисимом. Їхня мученицька смерть стала свідченням їхньої відданості Христу та віри, яку вони проповідували і якої дотримувалися до кінця своїх днів.
Народні прикмети на 22 листопада
22 листопада має свої народні прикмети, пов'язані з погодними умовами та передбаченнями на зиму.
Якщо в цей день на вулиці тепло, то, за прикметами, зима буде м’якою і сніжною. Це свідчить про те, що температура на цьому етапі є ознакою того, якою буде зимова погода.
Якщо вогонь горить гарно і яскраво, то за народним повір'ям це передвіщає сильні морози. Таким чином, спостерігаючи за вогнем, люди вважали, що можна визначити майбутні погодні умови.
Що не можна робити 22 листопада
Цей день також має певні обмеження в поведінці, про які важливо пам'ятати, аби уникнути неприємностей або нещасть:
Пліткувати. Вважалося, що в цей день плітки можуть призвести до конфліктів або непорозумінь, тому важливо утримуватися від розмов за спинами інших людей.
Злословити. Негативні слова, сказані в цей день, могли накликати невдачі чи навіть хвороби, тому радили бути обережними з висловлюваннями.
Сваритися з близькими або сусідами. 22 листопада не рекомендувалося вступати в конфлікти, оскільки вважалося, що сварки можуть призвести до тривалих непорозумінь або навіть до подальших важких ситуацій.
Іменини 22 листопада
22 листопада відзначають свої іменини особи, які носять імена Прокоп, Архип та Филимон.