21 листопада – яке церковне свято: чому сьогодні не можна позичати гроші
21 листопада віряни відзначають Введення в храм Пресвятої Богородиці. Сьогодні українці також святкують День гідності та свободи України й День десантно-штурмових військ ЗСУ.
У цей день наші предки проводили час з родиною. Про заборони й прикмети 21 листопада – розповідає 24 канал з посиланням на Коломийську єпархію Православної церкви України.
Цікаво Православний календар на листопад 2024: які релігійні свята відзначатимуть українці
Введення в храм Пресвятої Богородиці
Матір'ю та батьком Пресвятої Богородиці були Анна та Йоаким. Подружжя давно мріяло про дитину, але жінка ніяк не могла завагітніти. Анна та Йоаким багато молилися Богові, аби в родині з'явився малюк. Пара пообіцяла, що після народження їх дитина буде служити Господу. Згодом подружжя дізналося радісну звістку – у них скоро народиться донька Марія. Після того як дівчинці виповнилося 3 роки, батьки привели її до Єрусалимського храму. Там вона виховувалася, вивчала Святе Письмо та багато молилася.
Що не можна робити
- Не варто займатися важкою фізичною працею.
- Не рекомендується брати або позичати гроші в борг, бо можна накликати фінансові труднощі.
- Не можна розважатися та веселитися.
- Не варто пліткувати, лихословити та заздрити.
Народні прикмети
- Якщо на вулиці тепло, то в наступному році буде поганий врожай.
- Якщо вже почалися морози, то влітку буде спекотно.
- Якщо вже випав сніг, то в наступному році буде гарний врожай.
- Якщо на вулиці туман, то очікуйте потепління.
Що ще відзначають
День десантно-штурмових військ ЗСУ. Його офіційно встановив указ п'ятого президента України Петра Порошенка від листопада 2017 року. Цей день заснували з метою відродження національної військової ідентичності, започаткування сучасних традицій вшанування українського війська та виховання патріотизму в громадян.
День гідності та свободи України. У листопаді 2005 року третій президент Віктор Ющенко заснував День Свободи, але наступний очільник країни скасував його та об'єднав з Днем Соборності, у 2011-му. Саме 21 листопада розпочалися дві важливі події для України – Помаранчева революція (2004) та революція Гідності (2013). У 2014 році п'ятий президент Петро Порошенко підписав Указ "Про День Гідності та Свободи", щоб вшанувати патріотизм й мужність українців, які стали на захист прав і свобод людин та національних інтересів держави.