6 грудня – яке церковне свято: чому сьогодні не можна прибирати в будинку
6 грудня віряни вшановують пам'ять святого Миколая, архієпископа Мир Лікійських. Він рятував людей від смертної кари та завжди допомагав бідним.
У цей день наші предки проводили час у сімейному колі. Про заборони й прикмети 6 грудня – розповідає 24 Канал з посиланням на Храм Успіння Богородиці Пирогощої ПЦУ.
Цікаво Календар релігійних свят на грудень 2024 року: що відзначатимуть українці
День Святого Миколая
Він народився в місті Патарі у родині християн. Миколая охрестили в ранньому віці. Ще з дитинства Чудотворець вивчав Святе Письмо, тому вирішив присвятити своє життя служінню Богові. У дорослому віці Миколай став єпископом, здійснив паломництво та роздав усе своє майно нужденним. Під час переслідування християн він продовжував проповідувати, через що був позбавлений волі римським імператором. Коли до влади прийшов інший правитель, то святого звільнили.
З того часу Миколай рятував людей від смертної кари, визволяв полонених та зціляв багатьох людей. Також святий ніколи не відмовляв у допомозі бідним і нужденним.
Що не можна робити
- Не рекомендується займатися хатніми справами, зокрема прибирати, прати й прасувати, бо тоді привабите негативну енергію в будинок.
- Не можна їсти продукти тваринного походження, оскільки триває Різдвяний піст.
- Не варто вживати алкоголь.
- Не слід лихословити, пліткувати й заздрити.
Народні прикмети
- Якщо сьогодні хмарно, то очікуйте холодів.
- Якщо на небі не видно Сонця, то скоро прийдуть морози.
- Якщо побачите на небі Місяць, то зима буде суворою.
- Якщо пішов сніг, то найближчим часом дощитиме.
Що ще відзначають
День Збройних Сил України. Це велике свято встановлене постановою Верховної Ради 1993 року. Дату 6 грудня обрали невипадково, оскільки саме у цей день був прийнятий Закон "Про Збройні Сили України", у 1991-му. День ЗСУ – прояв вдячності військовим, які стоять на захисті країни. Це свято є нагадуванням про важливість боротьби за незалежність і свободу України.