Ліки проти коронавірусу в Україні: що відомо про фейкову рекламу
Про рекламу ліків проти коронавірусу на "1+1", маски та тестування на коронавірус – у програмі "Після всього" з Дмитром Гнапом розповіли громадський активіст та співзасновник фонду "Пацієнти України" Дмитро Шерембей та підприємець Олексій Давиденко.
Про ліки проти коронавірусу
Громадський активіст та співзасновник фонду "Пацієнти України" Дмитро Шерембей: Це не ліки від коронавірусу, а пряма брехня. СБУ або ж МВД мають відразу брати й розслідувати цю справу.
Цікаво Загадкова смерть Старицького: рідних загиблого намагалися "підкупити"
Існує Всесвітня організація охорони здоров’я, яка витрачає сьогодні сотні мільйонів доларів, а також разом з нею весь світ намагається знайти першу молекулу, яка б допомогла людям одужувати. Ліків від коронавірусу не існує.
І тут виявляється, що ми живемо в країні, де по телебачення рекламують: "насправді давно все є, підіть купіть упаковку, хоч вона трішки дорога, але є".
По-перше, як редакція каналу це пропустила. Я не розумію, як вони там читали. Друге, силові структури, які сьогодні перебувають в “червоній лінії” контролю цієї проблеми, але ніхто цього не помітив.
Фейкова інформація в рекламі / Скріншот з відео
Конкретно на цю компанію потрібно порушити кримінальну справу. І канал повинен вибачитися й запустити якусь антирекламу, що насправді зараз немає ніяких ліків.
Коли з’являться ліки і світ їх прийме, тільки тоді всі будуть мати право говорити, що такі ліки можна приймати.
Про систему тестувань на коронавірус
Зовсім скоро у кожному регіоні України з'являться тест-системи на коронавірус у значно більшій кількості. Однак громадський активіст та співзасновник фонду "Пацієнти України" Дмитро Шерембей в ефірі 24 каналу у програмі "Після всього" заявив, що дуже важливо, аби держава не допустила глобальної помилки – не залякала людей.
За його словами, спроби МВС і силових структур застосувати каральні заходи до тих людей, в яких може бути коронавірус, можуть нести небезпеку.
Де в Україні можна пройти тест на коронавірус / Інфографіка 24 каналу
"Суспільство ні в якому разі не повинно приховувати той факт, що в людини є симптоми вірусу. Вони повинні розуміти, що система охорони здоров'я – це те місце, де вони зайдуть, отримають необхідну допомогу та госпіталізацію. У цивілізованій державі це так повинно відбуватись", – додав Шерембей.
Також він зазначив, що попри намагання держави врятувати людей, зміна керівників Міністерства охорони здоров'я призводить до того, що взагалі нічого не працює.
Про суворий карантин в Україні
В Україні влада вживає надзвичайних заходів, щоб зупинити поширення коронавірусу – закриваються розважальні заклади, вводяться суттєві обмеження на транспортні перевезення, закриваються кордони тощо.
Влада вводить жорстікіші заходи карантину, бо, ймовірно, не відома справжня статистика поширення коронавірусу в Україні. Про це розповів громадський активіст Дмитро Шерембей в ефірі програми "Після всього" на 24 каналі.
Тут така тактика – коли ти розумієш, що зіткнення неминуче, треба дійти до того, щоб ніхто не помер в кінцевому результаті. Через це ми припускаємо, що епідемія набагато більша, ніж показує статистика,
– сказав Шерембей.
За його словами, для того, щоб система охорони здоров'я була готова, треба було у вересні 2019 року дуже активно та наполегливо продовжувати медичну реформу та впроваджувати систему цифрового документообігу.
Які обмеження хоче ввести Зеленський:
- Заборонити приймати відвідувачів закладам культури, ТРЦ, спортивним закладам, ресторанам, кафе, кінотеатрам та іншим закладам харчування, розваг та послуг. Однак українці зможуть замовити доставку їжі з ресторанів та кафе.
- Заборонити залізничне, авіа-, автобусне міжміське пасажирське перевезення, а також роботу метрополітенів. Перевезення пасажирів у містах може здійснюватися у режимі до 10 осіб у маршрутних таксі і таксі та до 20 осіб у тролейбусах, автобусах, вагонах трамваю.
- Провести перемовини з МВФ про надання фінансової підтримки Україні для подолання наслідків коронавірусу.
- Від Нацбанку, Мінфіну, державних і приватних банків очікується створення програми кредитних канікул для малого і середнього бізнесу, концепція податкових змін.
- Громадяни, що отримують пенсію, менше ніж 5 тисяч гривень, мають отримати доплату у розмірі 1000 гривень.
- В областях, де були підтверджені випадки коронавірусу (Чернівецька і Житомирська), запровадити режим надзвичайної ситуації.
- Тимчасово заборонити планові заходи і операції у лікарнях, здійснити часткове перекваліфікування закладів медичної допомоги.
- Розробити механізм доставки ліків працівниками Укрпошти для людей похилого віку.
- Заборонити масові заходи за участю понад 10 осіб, включно з обрядами та церемоніями. Лідери церков мають поставитися до цього з розумінням.
- Обмежити експорт продуктів харчування.
- Міністерствам, головам ОДА, місцевій владі забезпечити безперебійну роботу продуктових і господарських магазинів, аптек, АЗС, банків, страхових компаній, а також усіх підприємств критичної інфраструктури та вантажного транспорту.
Про захисні маски
Після того, як в Україні зафіксували перші випадки зараження коронавірусом, українці почали масово купляти маски та антисептики. Попри це, підприємець та блогер Олексій Давиденко заявив, що майже усі маски, які залишились у аптеках, не виконують своєї функції – не захищають від вірусів.
За словами Давиденка, все через те, що майже не залишилося сировини для виготовлення якісних масок. Він розповів, що гумок та металевих фіксаторів, які тримають маску на обличчі – в країні та за кордоном немає. Також відсутній найголовніший елемент у медичній масці.
У тришарових масках повинен бути головний захисний елемент, який виконує роль фільтру і на 95% захищає від вірусів, які є в соціумі. Однак на сьогодні цієї сировини в Україні ніхто не виробляє, за кордоном вона закінчилась,
– пояснив Олексій Давиденко.
"Тому можна констатувати – 99% масок, які сьогодні є в мережах продажу, не виконують своєї функції. Це лише ажіотаж, психоз і спроба спекулянтів на цьому заробити", – додав Давиденко.
Підприємець наголосив, що йдеться саме про звичайні маски, а не респіратори. За його словами, заробляти на масках почали не лише в Україні, але й інших країнах, де зафіксовано коронавірус.
Як правильно використовувати маску / Інфографіка 24 каналу
Коронавірус в Україні: що відомо
- Зафіксували також першу жертву від коронавірусу – 71-річна жінка з Радомишля, що на Житомирщині.
- 12 березня по всій території країни оголосили карантин на 3 тижні – до 3 квітня 2020 року.
- Українцям рекомендують працювати дистанційно. Варто уникати людних місць та не виходити на вулицю без потреби.
- Україна закупила тест-системи для виявлення коронавірусу. Понад тисяча вже надійшла у Київ.