Лісові пожежі в Чорнобилі за останні 6 років: інфографіка

24 квітня 2020, 17:17
Читать новость на русском

Нещодавна пожежа у зоні відчуження вирувала понад 10 днів і майже впритул підібралася до ядерних реакторів. 24 канал пропонує ознайомитись із останніми масштабними пожежами, які вирували в Чорнобильській зоні.

Остання пожежа в зоні відчуження сталася 4 квітня. Правоохоронці затримали двох чоловіків. Один із них вирішив підпалити траву та сміття. Але три невеликих багаття обернулися справжньою пожежею, адже через сильний вітер вогонь швидко поширився сухостоєм.

Читайте також Пожежа у Чорнобильській зоні: розповсюдження вогню зупинили, але є осередки тління

14 квітня пожежникам вдалось приборкати відкритий вогонь, але вже 16 квітня знову поновилися пожежі. У ДСНС повідомили, що через потужний вітер виникли три місця займання. Втім вони не є масштабними і не становлять особливої загрози.

Наразі рятувальники зупинили розповсюдження вогню, але окремі осередки тління досі є.

Останні 5 пожеж, які сталися у Чорнобильській зоні, були через підпал сухостою та необережно кинутий недопалок або покинуте багаття.

Пожежі в зоні відчуження:

  • Наймасштабніша пожежа в зоні відчуження палала наприкінці квітня 2015 року. Тоді полум’я знищило 300 гектарів лісу.
  • У 2017 році пожежа тривала 2 дні, вогонь знищив 25 гектарів.
  • Протягом дня у 2018 році – згоріло 5 гектарів.
  • У 2019 році протягом дня згоріло 20 гектарів.


Пожежі в Чорнобильській зоні / Інфографіка 24 каналу

Наслідки останньої пожежі у зоні відчуження
Згорів частково і славнозвісний "рудий ліс". В небезпеці було і сховище радіоактивних відходів "Підлісний" – там всього за 2 кілометри вирувала пожежа. Вщент вигоріли також 12 сіл – зокрема, ЛелІв, КопачІв, Поліське та Грезля. Від вогню постраждало і саме місто Чорнобиль.

Шкоду, яку заподіяв вогонь тваринному світу, підрахувати поки не вдалося.

Також через пожежу чимало тварин втратили свої домівки. Під час пожежі згоріли також годівниці й солонці, куди приходили харчуватися копитні.

Найбільше від вогню постраждали амфібії, рептилії, мишоподібні гризуни. Адже вони не можуть швидко втекти від вогню та задимлення.