США надіслали лист з вимогами щодо реформ: чи має свої умови до України Євросоюз
Євросоюз продовжує надавати всебічну фінансову підтримку Україні, але умови щодо допомоги погодили в Меморандумі між ЄС та Києвом ще в січні цього року.
Про це заявив старший речник Єврокомісії Ерік Мамер, інформує кореспондентка 24 Каналу з Брюсселю.
До теми США підтвердили, що передали Україні список реформ для отримання військової допомоги
Втім, у Брюсселі наголосили, що Євросоюз продовжує надавати підтримку Україні..
Ми вже затвердили допомогу Україні на 2023 рік. Ми надсилаємо Україні 1,5 мільярда євро щомісяця для того, щоб підтримувати українську державу в робочому стані. І це не пов'язано з будь-якими конкретними умовами,
– сказав речник Ерік Мамер.
Однак умови все-таки є
Згодом Веерле Нуйтс – речник Єврокомісії з економічних та фінансових питань, робочих місць та соціальних прав – у коментарі 24 Каналу доповнив заяву Мамера. Зокрема, наголосив, фінансова підтримка України з боку ЄС обмежена умовами, які погодили між Єврокомісією та українською владою. Їх виклали у Меморандумі, який сторони підписали 16 січня 2023 року.
Зокрема, у цьому Меморандумі озвучено 20 цільових політичних умов. Їх ретельно розробили, відповідно до актуальної ситуації. Окрім того, надали орієнтовний графік, коли їх мають реалізувати упродовж поточного року. Наголошують, що мовиться про умови у таких напрямках:
- макрофінансова стабільність;
- структурні реформи та належне врядування;
- верховенство права;
- енергетика.
Окрім того, є чіткі вимоги щодо забезпечення прозорості та ефективності, коли Україна звітуватиме про досягнутий прогрес.
У Брюсселі відбувається важливе для України засідання
Зазначимо, сьогодні в Брюсселі відбувається засідання Координаційної платформи донорів для підтримки відбудови України. З Вашингтону прибула новопризначена спецпредставниця з питань відбудови України Пенні Пріцкер, а з Києва – віцепрем'єр з питань відновлення Олександр Кубраков.
В Єврокомісії зазначили, що під час Координаційної платформи донорів партнери обговорять фінансові потреби України в короткостроковій, а також довгостроковій перспективі. Також у Брюсселі очікують, що Україна надасть оновлену інформацію про те, на якому етапі перебуває з точки зору потреб в інвестиціях та реформах.
Що цьому передувало
- Напередодні повідомлялося, що Білий дім розіслав листа з пунктами, які має виконати Україна. Перелік реформ для надання військової допомоги також отримали і в Офісі Президента.
- У документі йдеться про зміни, які мають бути впроваджені в різних секторах. На це відводять різні часові відрізки. Реформи розділені на різні етапи від 0 – 3 місяців, 3 – 6 місяців, один рік і 18 місяців.
- 26 вересня у США підтвердили, що дійсно передали Україні перелік пріоритетних реформ для інтеграції в Європу. Метою цих зусиль є "визначення пріоритетів і консолідація кроків" з реформування разом з Україною і ключовими зацікавленими сторонами.