Ми готові допомогти: Литва запропонувала притулок опозиціонерам з Білорусі

11 серпня 2020, 18:58
Читать новость на русском

Литва готова прийняти політичних біженців з Білорусі. Головною локацією, яку сьогодні готують для притулку білоруських опозиціонерів, є столиця країни – Вільнюс.

Влада Литви уважно стежить за ситуацією в Білорусі і вже підготувала план на випадок, якщо постраждалі під час протестів попросять політичного притулку. Про це заявила міністр внутрішніх справ Литви Ріта Тамашунене, повідомляє пресслужба МВС.

Зверніть увагу На Світлану Тихановську готували замах, – КДБ Білорусі

Особи, які подадуть клопотання про надання притулку і мають право на статус біженця, отримають такий притулок у нашій країні,
– наголосила Тамашунене.

Литовська влада рішуче засуджує придушення мирних мітингів. За словами Тамашунене, білоруські опозиціонери вже не вперше шукають у них прихисток. Литва готова допомагати і зробить все можливе, щоб політичні біженці почували себе на території країни комфортно.

"Ми готові допомогти їм, поки у них не буде можливості благополучно повернутися додому", – сказала міністр.

МВС Литви наголосило, що під час Революції Гідності в Україні вони також були готові надати притулок українським опозиціонерам.

Що відомо про протести в Білорусі

  • 9 серпня у країні пройшли президентські вибори. За попередніми даними ЦВК, Олександр Лукашенко набрав приблизно 80% голосів виборців, його головна опонентка Світлана Тихановська – менше, ніж 10%.
  • Тисячі білорусів вийшли на вулиці міст із протестами. Між мітингувальниками та силовиками спалахнули сутички. Поранення отримали десятки людей. Країною прокотилася хвиля масових затримань.
  • Спочатку правозахисники заявили, що під час протестів загинули троє осіб. Влада цю інформацію не підтвердила, однак 10 серпня офіційно заявила про першу жертву.
  • Світлану Тихановську за рішенням білоруської влади вивезли у Литву. Тихановська опублікувала звернення, у якому подякувала білорусам та закликала їх припинити мітинги. Свою позицію вона аргументувала тим, що не хоче кровопролиття.