Луценко – знаряддя для з’ясування політичних стосунків, – політолог
Юрый Луценко залишається політичною фігурою на посаді генпрокурора. Він не реформує прокуратуру, про що говорять і європейські інституції. ГПУ певною мірою стає знаряддям з’ясування політичних стосунків всередині коаліції, українському парламенті і владі загалом.
Таку думку сайту "24" висловив директор центру суспільно-інформаційних технологій Валерій Димов.
Політолог нагадує, що Юрія Луценка фактично призначали на посаду генпрокурора спеціальним законом, оскільки він не мав відповідної юридичної освіти і необхідного стажу роботи в прокуратурі.
Аргументація при призначенні Луценка була така – всередині прокуратури важко провести реформи і потрібна людина не з системи, яка не буде пов’язана корпоративними зв’язками і принципом: ворон ворону око не виклює. Але Луценко не реформує прокуратуру. ГПУ певною мірою стає знаряддям з’ясування політичних стосунків всередині коаліції, в українському парламенті і владі загалом,
– говорить політолог.
На переконання Димова, Луценко намагається приміряти на себе тогу головного антикорупціонера в країні, знаючи, що люди хочуть побачити покараних корупціонерів. І сьогодні озвучені лозунги на майданчику акцій протесту про зняття недоторканності, за словами експерта, до певної міри політично вигідні Порошенку і Луценку. Якщо закон ухвалять, зазначає політолог, то Юрій Луценко буде позбавлений принизливої процедури, коли регламентний комітет Верховної Ради підміняє собою суд і фактично знущається над ГПУ. Насправді, зауважує Димов, ті чиновники, яких ефектно затримували в прямих ефірах, не мали недоторканності. Але їхні справи або застрягли в суді, або пиляться в прокуратурі.
Нагадаємо, генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що учасники мітингу біля будівлі Верховної Ради нібито готують силовий переворот у країні та фінансуються з-за кордону. Також, за словами Луценка, в Державної міграційної служби України є всі заяви, щоб екстрадувати екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі. У ДМСУ підтвердили, що мають підстави для екстрадиції Саакашвілі, а Апеляційний суд Львівської області виніс остаточне рішення у справі про так званий "прорив" Саакашвілі, в якому визнав екс-президента Грузії винним у незаконному перетині українсько-польського кордону у пункті пропуску "Шегині – Медика" 10 вересня.
Більш детально про протистояння між владою і опозицією читайте в матеріалі: Порошенко і "зрадофіли": чому влада боїться протестів?