Чому львів’яни їдуть на роботу до Польщі
Все більше жителів західного регіону обирає для роботи сусідню Польщу, а не Батьківщину.
Перш за все людей вабить вища заробітна плата. Втім, і тамтешні підприємці залюбки кличуть українців до праці. Адже все більше поляків у пошуку більших грошей виїжджає до Німеччини та Великобританії.
Попитом у Польщі користуються не лише різноробочі. Офіційно працевлаштовувати там готові: українських кравчинь, далекобійників, менеджерів з продажу та програмістів. Особливо цінують технічних спеціалістів.
У Львові кількадесят компаній, які шукають персонал для Польщі. Попит чималий. Польське консульство у Львові від початку року видало майже 170 тисяч робочих віз. Це у півтора рази більше, ніж торік.
Навіть віце-прем'єр сусідньої країни покладає порятунок польської економіки на наших працівників. Мовляв, поляки їдуть заробляти на Захід, а на їхні місця можна по-дружньому запросити українців.
В Україні справи йдуть погано, тож якщо залучити мільйон-два українських громадян, то протягом 4-6-8 років це може стати сильним поштовхом для самої України,
– переконаний віце-прем'єр, міністр розвитку Польщі Матеуш Моравецький
Та аби українці працювали на розвиток власної держави, треба піднімати зарплати.
Читайте також: Дипломат розповів, що треба зробити, аби українці не тікали з країни
До прикладу, кравчиня в Польщі може заробити втричі більше, ніж в Україні. Олег Яницький, керує данським підприємством у Львові, каже: наразі не відчуває браку кадрів. Та рахунки за комуналку зросли, і якщо людям не збільшити зарплати, вони підуть.
Ми також працюємо з власником. щоби він підняв зарплати вже починаючи з першого вересня. Інакшого виходу немає, тому що люди будуть змушені піти під тиском зовнішніх обставин, навіть якщо їм дуже подобається працювати в компанії,
– розповів Олег Яницький.
За оцінкою місцевих роботодавців, якщо різниця між польськими та українськими зарплатами зростатиме, то ми ризикуємо втратити легку промисловість.
Читайте також: Чому українці вибирають Польщу для роботи та навчання