На Марсовому полі у Львові демонтували радянську зірку
Джерело:
рух "Суспільство майбутнього"У Львів на Марсовому полі демонтували радянську зірку зі серпом і молотом. Відповідне рішення про зруйнування пам'ятки прийняла Львівська міська рада понад 2 тижні тому.
У мережі відео демонтажу опублікували активісти руху "Суспільство майбутнього". Поблизу радянського меморіалу зібрались небайдужі місцеві та ініціатор знесення пам'ятки. Про це розповіли 25 жовтня.
До теми На Марсовому полі у Львові демонтують радянську зірку із серпом і молотом
Зірку хотіли демонтувати давно
Ініціатор демонтажу зірки Володимир Лисак розповів, що радий такій події. Тепер він чекає, поки схожі радянські пам'ятки знесуть на вулиці Пасічній. Саме Володимир писав звернення до міської влади, яка погодила демонтаж 8 жовтня.
У коментарі "Укрінформу" представник руху "Суспільство майбутнього" Антон Петрівський розповів, що демонтувати зірку хотіли ще в 1991 році.
Ініціатива демонтажу цієї радянської зірки була перманентною ще з початку незалежності України. Але воно носило абсолютно несистемний характер і вона відповідно не мала свого логічного продовження. У квітні ми написали звернення в міську раду і ось виконком 8 жовтня прийняв таке рішення, яке сьогодні виконують,
– розповів Петрівський.
Демонтаж зірки зі серпом і молотом на Марсовому полі: відео "Суспільства майбутнього"
Буде квітник
У коментарі ZAXID.NET директор музею-заповідника "Личаківський цвинтар" Михайло Нагай розповів, що на демонтаж витратили понад 40 тисяч гривень.
27 жовтня радянський орден перевезуть до музею "Територія терору". Також, за його словами, на місці демонтованої зірки облаштують квітник.
Марсове поле у Львові
- Марсове поле – військовий меморіал, розташований відразу впритул до Личаківського цвинтаря з боку вулиці Мечникова.
- Раніше це була частина австрійського військового цвинтаря полеглих у I Світовій війні.
- Проте в 1946 – 1947 роках радянська влада знищила цей цвинтар. Натомість керівництво створило нове кладовище радянських солдатів, що загинули у боях з УПА.
- Тоді ж і встановили величезний орден "Вітчизняна війна". Раніше цей знак неодноразово розмальовували.