Творча подяка медикам: у Львові на стіні лікарні малюють мурал – промовисті фото, відео

13 червня 2020, 10:54
Читать новость на русском

У Львові, на стіні лікарні швидкої допомоги, почали малювати мурал. За ескізом, там буде зображено лікарку чи медсестру у масці, яка бореться за життя під час пандемії. Мурал обіцяють відкрити у День медика – 21 червня.

Детальніше про творчу ініціативу львівських художників та їхні вражаючі проєкти – читайте в матеріалі журналістів 24 каналу.

Зверніть увагу Перед консульством Росії у Харкові з'явився мурал з емблемою СБУ: промовисті фото

Перші штрихи художники наносять на стіну лікарні швидкої допомоги у Львові. Незабаром на цьому місці з'явиться мурал, присвячений медикам, які борються з коронавірусом.

Іконописець Святослав Владика розповів, що там буде зображена воїтелька-медсестра в масці, в амуніції, яка показує своє відкрите серце.

І також ми зрозуміли, щоб показати, що все буде добре, то варто зобразити дітей. Особливо дівчинка, яка запускає повітряного змія, – це такий своєрідний символ родинного щастя, – відзначив митець.


Мурал на стінах лікарні у Львові / Скриншот з відео

"Генії мікрорайонів" – так називається серія муралів, які постануть на будинках Львова. Ініціаторами проєкту є семеро художників з творчої групи Sacred Universe.

Автори зазначили, що це їхня подяка медикам за боротьбу у часи пандемії. Перший мурал обіцяють закінчити за 10 днів.

За словами художника Валентина Гричишова, труднощі в роботі з такими великими об'єктами виникають саме з масштабуванням. Адже треба визначити масштаб і підлаштувати під нього ескіз. "Відчувати цей масштаб, знати на якому ярусі, на якому рівні розміщений той чи інший елемент самого ескізу", – пояснив він.


Як митці створюють свій проєкт / Скриншот з відео

Що відомо про авторів муралу

Автори муралу – випускники Львівської академії мистецтв: іконописці або художники-монументалісти. Вони розповіли, що звикли працювати із великими площинами, бо часто розписують церкви. Але тут ще треба мати альпіністські навички.

Це є риштування, можуть бути різні випадки. Тому завжди треба на риштуваннях бути уважним. Також з таких умов є погода, тому що ми працюємо зовні і може бути вітер, дощ,
– зауважив художник Максим Шиманський.

Ця творча група вже створила мурал із портретом Бориса Возницького на вулиці Петлюри – на будинку, де мешкав відомий мистецтвознавець.

Також незабаром почнуть малювати оперного співака Василя Сліпака, першу жінку-офіцера у світі Олену Степанів, митрополита Шептицького та героя Небесної Сотні Юрія Вербицького.


Мурал зі зображенням Бориса Возницького / Фото інстаграм-сторінка @guide_inlviv