Річниця Західноукраїнської республіки: повстання ЗУНР схоже на Майдан

5 листопада 2017, 22:55
Читать новость на русском

Реконструктори у Львові відтворили події майже 100-річної давнини створення Західноукраїнської Народної Республіки. За легендою бої точилися за Ратушу та основні об'єкти міста.

До Львова з'їхалося понад півсотні реконструкторів. Відтворюють події майже сторічної давнини. Після Першої Світової війни Австро-Угорська імперія розпадалася. Українці тоді заявили, що хочуть самі бути господарями на своїй землі. Та поляки з цим не погоджувалися. 2-3 листопада їхні війська вирішили відбити Львів, захоплений напередодні українцями. Реконструктори кажуть, цей початок українсько-польської війни був досить толерантним.

Якби ми того не зробили, то було б набагато важче пізніше заявити про себе, як про народ, який прагне бути вільним і жити за своїми законами, а не бути під чужоземним гнітом,
– зазначив заступник голови товариства "Пам'ять" Тарас Павлишин.

Українським бійцям було важко – їм допомагав простий люд. А от поляків підтримували країни Антанти. На відтвореному полі бою – і 49-й Померанський піхотний полк австрійців, допоміжний підрозділ польського війська.

Читайте також: У Львові відтворили події Листопадового чину та проголошення ЗУНР: відео

"У підсумках зберігаються патрони, якими ми воюємо. Також є кулеметна лопатка, штик, який одягався на зброю і при близькій атаці використовував його. Боєць мав сухарку, де зберігалися особисті речі, їжа, і флягу", – зазначив член товариства "Пам'ять" Роман Полотюга.

Завдяки стрілецьким частинам очолюваним Вітовським українці перебрали владу. Так виникла Західноукраїнська народна республіка. До неї входили Галичина, Буковина та Закарпаття.

Ті часи, 1918 рік, постання ЗУНР, воно, може, найближче і подібне на Майдан. Це внутрішня, нижня ініціатива. Бо якщо брати Українських Січових Стрільців, вищі офіцерські ранги – всі були австрійцями. Тобто практично середня українська ланка-українці створили саму державу ЗУНР,
– запевнив член товариства "Пам'ять" Тарас Семущак.

Щоправда, ЗУНР проіснувала вона менше, ніж рік.