УКР РУС
8 червня 2016, 12:10
2

Технологію "сміттєвої війни" вже використовували в Україні, — нардеп

На думку народного депутата Сергія Кіраля, технологія "боротьби за владу через сміття" — не новина в українській політиці, схожа ситуація вже мала місце у Тернополі у 2009 році.

Як розповів Кіраль у коментарі "Радіо 24", тоді напередодні місцевих виборів у місті масово почали говорити про сміттєву кризу, протерміновану експлуатацію сміттєзвалища. Його почали блокувати люди, які у всьому звинувачували тодішнього мера Тернополя Романа Заставного.

"Це були і місцеві, і ті, хто просто приходили і наганяли на місцеву владу. Навколо цієї теми було дуже багато маніпуляцій. Можна сказати, що завдяки цьому виграв теперішній міський голова — Надал (чинний мер Тернополя Сергій Надал — "24") домовився із місцевими, і зараз Малашівській сільській раді нараховують дотації з міського бюджету, аби хоч якось організувати благоустрій", — зазначив Кіраль.

Дивіться також: Як Львів вирішує проблему зі сміттям

Разом з тим, за словами нардепа, проблему з вивезенням сміття у Тернополі вирішити так і не вдалось — Малашівецьке сміттєзвалище й досі експлуатують на повну, а сміттєсортувальну лінію, яку придбали за 2 мільйони гривень, так і не запустили.

Нагадаємо, 28 травня на Грибовицькому сміттєзвалищі сталась пожежа. Експерти та місцева влада говорять, що причиною пожежі міг бути підпал. Внаслідок пожежі та подальшого обвалу загинули троє пожежників. Ще одну людину — еколога місцевого ЛКП — досі не знайшли. Пожежа трапилась в момент коли Львів вийшов на фінальну стадію погодження в Кабміні проекту будівництва нового сміттєпереробного заводу та рекультивації Грибовицького сміттєзвалища за кошти Європейського інвестиційного банку.

Міський голова Львова Андрій Садовий звернувся до президента Петра Порошенка та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням оголосити Львів та два села навколо сміттєзвалища (Малехів і Грибовичі) зоною надзвичайної екологічної ситуації.