Телефон від пацієнтів не змовкає: у Львові коронавірус масово "скосив" сімейних лікарів

13 лютого 2022, 19:31
Читать новость на русском

У Львові масово захворіли сімейні лікарі. Пацієнтів приймають медики, яких залишилось уже й не так багато.

Сімейна лікарка Світлана Кравчук одна з небагатьох, хто працює. В коментарі 24 каналу вона зазначила, що обслуговує зараз пацієнтів від трьох лікарів.

До теми Через спад тестування COVID-статистика знизилась, але кількість госпіталізованих досі висока

"У нас робочий день – 5 годин. Проте так не виходить, бо щоб ввести лікарняні листки треба сидіти 3 години. Ще вдома вводимо з комп'ютера", – зазначила вона.

Дистанційні консультації пацієнтів

Медики кажуть, ситуація із хворими на COVID-19 у Львові трохи стабілізувалася. Утім, за даними МОЗ, Україна нині на піку захворювань.

Ситуація із захворюванням сімейних лікарів: дивіться сюжет 24 каналу

Кількість недужих ще зростатиме. Омікрон протікає здебільшого у легкій формі, однак швидко поширюється. Щоб зменшити зараження, у міністерстві радять дистанційно консультувати недужих, що мають легкі симптоми.

Для того, щоб уникнути черги під кабінетами. Сімейники порад дослухались. Проте кажуть, телефон не змовкає.

Варто прочитати Україна отримає партію Johnson&Johnson для щеплення українців на КПВВ

Сімейна лікарка поліклініки від 5 лікарні Наталія Пона розповіла, що коронавірус виявляють практично у всіх, кого направляють на здачу ПЛР-тесту. "Одиниці можуть бути від'ємні", – додала вона.

Вакцина зберігає життя під час хвороби

Без вакцинації складно уникнути госпіталізації. У деяких пацієнтів важке протікання хвороби проходить легко саме завдяки щепленню. Також без вакцини уникнути госпіталізації було б складно.

Медики в лікарнях кажуть, що Омікрон у більшості минає легко, але якщо недужий має супутні хвороби й не вакцинований, то ризикує загинути за лічені години.

Зауважте! В Україні побільшала кількість випадків у порівняні з минулою хвилею коронавірусу. Тож тепер країна знову опинилась серед лідерів за кількістю смертей за добу.

У МОЗ запевнили, що сплеск захворювання піде на спад за кілька тижнів. Щоб Україна опинилась серед тих країн, де влада знімає карантинні обмеження, а громадяни маски – треба масова вакцинація.

Мовиться про те, щоб мінімум вакцинували 70% дітей віком від 12 до 18 років і 80% населення старше 60 років. Проте нині показники втричі менші.