У Львові встановили першу сміттєсортувальну лінію

9 листопада 2016, 15:48
Читать новость на русском

Сміттєсортувальну станцію, що зможе переробляти п’яту частину львіського сміття, встановили на території заводу "Львівхімсільмаш".

Закуплена ще 5 років тому сміттєсортувальна лінія здатна переробляти 20% усього львівського сміття. Компанія "Захід ресурс плюс" завезла та встановила обладнання для сортування сміття та буде готова приймати 20% твердих побутових відходів зі Львова вже найближчим часом, пише видання ZAXID.NET.

Про це стало відомо з джерел у Львівській міській раді. Лінію облаштували на території підприємства, яке знаходиться в промисловій зоні Рясне-2.

За інформацією ZAXID.NET, мова йде про сміттєсортувальну лінію, закуплену ще 5 років тому в рамках програми "Національні проекти", яку очолював Владислав Каськів. Раніше комісія з надзвичайних ситуацій Львівської міськради дала дозвіл компанії "Захід ресурс плюс" на облаштування потужностей для перевантаження сміття на території підприємства, яке належить цій компанії.

Сміттєсортувальна лінія встановлена на території заводу "Львівхімсільмаш", розташованій між Рясним і Білогорщею.

Сміттєсортувальна лінія зможе відправляти на повторну переробку папір, скло та пластик. Решту сміття все ж необхідно буде вивозити на полігони захоронення ТПВ. Яким саме полігоном буде користуватись "Захід ресурс плюс" наразі невідомо. Невизначеним залишається і тариф, за яким компанія прийматиме львівське сміття, адже жодних угод з містом наразі не підписано.

За словами нашого співрозмовника, який побажав зберегти анонімність, відкриття сміттєсортувальної лінії також не означатиме зупинки реалізації проекту побудови комплексу з глибинної переробки сміття в рамках співпраці з Європейським інвестиційним банком.

"Це різні речі. Сміттєсортувальна лінія допоможе відправляти частину сміття на переробку. Але вона не займатиметься самою переробкою і, на жаль, не вирішує питання полігону. За нашими даними ця лінія зможе опрацьовувати до 20% денної норми сміття. Окрім того, ми ще не знаємо за якими тарифами. Це, хоч і непогане, але тимчасове і часткове рішення до моменту побудови сучасного заводу, – повідомив співрозмовник у Львівській міськраді. – Ми дуже близькі до підписання угоди з ЄІБ. Будівництво нового заводу з глибинної переробки сміття займе півтора року. Весь цей час сміття треба буде кудись вивозити. Тому, якщо "Захід ресурс плюс" запропонує адекватні умови і тарифи, то будемо користуватись, в тому числі, і їхніми послугами".