У найстарішій аптеці Львова у давнину продавали наркотики

24 квітня 2016, 14:16
Читать новость на русском

"Під чорним орлом" — так у Львові оригінально назвали найстарішу аптеку, яка збереглася до наших днів.

Колись у місті було модно обирати символ своєму закладу. Орла вже давно немає, а на розі вулиць Друкарської та Ставропігійської львів'янам досі продають ліки. От уже двісті вісімдесят років. Та тепер це не просто аптека, а ще й музей, який розповідає про таємниці давніх фармацевтів Львівщини.

Уже на вході стає зрозуміло, що ви потрапили в незвичайну аптеку. На дерев'яних полицях — не тільки сучасні ліки, а й засоби, які продавали десятки, а то й сотні років тому. Можна побачити навіть давні запаси речовин, які нині заборонені до вільного продажу. Колись у такі пляшечки аптекарі закорковували здоров'я. А в посуді зберігали інгредієнти для ліків. Точну дозу вимірювали на шальках терезів. Усі ці експонати — тільки для огляду.

Читайте також: Два мільйони років історії людства в одному будинку: чим вражає Британський музей

Тут також є спеціальні преси, якими вичавлювали сік із коренів. А також прилади, якими формували перші таблетки. І навіть машинка, на якій колись друкували етикетки до ліків. А ще — безліч колб і приладів для нарізання й висушування. До речі, одна з кімнат музею — лабораторія алхіміка. Львівські фармацевти теж шукали філософський камінь. А паралельно винаходили мікстури.

У підвалі аптеки-музею досі є бочки, де зберігали вино і спирти. Його додавали до ліків у невеликих дозах. Музей пишається ще й своїми рукописами: працями з медицини, написаними півтисячі років тому, рецептами ліків вісімнадцятого століття та медичними словниками, яким теж уже кількасот років.

У приміщенні є і крихітний внутрішній дворик. Так, як він виглядає зараз, заможні львів'яни облаштовували свої двори в сімнадцятому столітті. Там можна знайти скульптуру відьми. Це фонтан, і він не діє, та туристи все одно кидають монети. Щодо того, чому зображена відьма, то так колись уявляли жінку, що зналася на лікувальних рецептах. Зануритися у світ львівських аптекарів можна за п'ятнадцять гривень — така ціна квитка.