Як проходять уроки вчительки, яка потрапила до десятки найкращих педагогів України
Учні називають її просто пані Олена і вважають не шкільною вчителькою, а наставницею. Львів'янка Олена Гальвіцька увійшла до десятки найкращих вчителів країни. Тепер змагатиметься за перемогу: 250 тисяч гривень і поїздку на освітній форум у Дубаї. Які ж уроки в однієї з найкращих вчительок країни – дивіться далі.
У другому класі 24-ї школи Львова день почався з інтриги. Вчителька принесла до класу загадкову коробку. Відкривши її, діти побачили героїв пальчикового театру – це ще одне хобі Олени Гальвіцької.
Читайте також: Вчитель з Харкова проводить унікальні уроки з патріотичного виховання: захопливі фото та відео
У класі пані Олени навчаються двадцять дев'ять діток. Їхня наука більше схожа на захопливу гру: працюють у командах, читають енциклопедії та пропонують вчительці свої ідеї.
Такі у нас відбуваються уроки: спочатку ми збираємося на килимку, потім нам все розказує наша вчителька,
– розповів учень другого класу Михайло.
У класі пані Олени навчаються двадцять дев'ять діток / Фото Надія Швадчак, "Нова українська школа"
Ще бувши студенткою, Олена почула визначні слова: "Не знаю, ображу тебе чи втішу, але ти – природжений вчитель". Згодом вона передумала бути перекладачкою та стала вчителькою. Наприкінці 80-х, коли вона почала свою роботу, було важко говорити про якісь освітні інновації, але все ж Олена змогла випросити у директора особливі п'ятниці: раз на тиждень переставляла парти для роботи в групах.
Як пише "Нова українська школа", щоп'ятниці Олена Гальвіцька проводила незвичні заняття: кожна дитина заводила окремий зошит, в якому завдання можна було виконувати різними ручками. Як виявилося згодом, більшість речей, які вона впроваджувала інтуїтивно, були описані у методиках.
Олена ще наприкінці 80-х організовувала для дітей цікаві уроки / Фото Надія Швадчак, "Нова українська школа"
Олена Гальвіцька за таким принципом працює вже з десяток років. Та навіть увійшла у творчу групу, яка напрацьовувала стандарти Нової української школи.
Я вважаю, що діти для того, аби успішно навчатися, не можуть сидіти класично. Тобто не можна дивитися у потилицю один одному і при тому творчо працювати, думати й хотіти вчитися,
– наголосила вчителька.
Заняття Олени Гальвіцької / Фото Надія Швадчак, "Нова українська школа"
Олену Гальвіцьку номінували на національну премію Global Teacher Prize. Хто саме це зробив – жінка досі не знає. Спершу вона потрапила у 50 найкращих, тоді виконала творчі завдання, аби увійти до десятки.
Потрібно було написання есе на тему "Сім запитань до себе, на які я не маю відповідей". Тут я, власне, згадала запитання від свого онука Максима, і це мені дуже допомогло. Питання, які він ставить, наприклад, "коли стомлюються коти?", або "чому я тебе так люблю, що від мене відлітають сердечка?",
– згадала пані Олена.
Десятка найкращих викладачів України
У фіналі конкурсу учасники мають створити й провести півторагодинний майстер-клас на освітню тему. Переможця Global Teacher Prize Ukraine оголосять 5 жовтня у Києві.