Журналісти показали шикарне життя судді райсуду Львова
Голова Галицького районного суду Львова Ірина Волоско та її сім'я володіють майном, яке не можна придбати на зарплату судді.
Про це повідомив проект Всеукраїнського об'єднання "Автомайдан" PROSUD, який продовжує розповідати про суддів зі Львова та області, досліджуючи їх статки.
"Знайомтеся – Волоско Ірина Романівна, голова Галицького районного суду м. Львова. Загальний стаж роботи суддею – 25 років. Свою суддівську кар'єру Ірина Романівна почала в 1991 році на посаді судді Красноармійського районного народного суду м. Львова. У 2001 році Волоско була призначена на посаду судді Личаківського районного суду м. Львова безстроково.
Пропрацювавши в різних районних судах Львова, у 2013 році Ірина Романівна була переведена в Галицький районний суд. У тому ж 2013 році Вища рада юстиції призначає пані Волоско вже головою цього суду, а в 2014 і 2015 році колектив Галицького районного суду переобирає Ірину Романівну на посаду голови.
Аналізуючи декларації пані Волоско за 2013, 2014 і 2015 роки, ми бачимо, що основним доходом пані Волоско і її сім'ї за цей час була заробітна плата, при цьому практично кожен рік Ірина Романівна та члени її сім'ї отримували і матеріальну допомогу.
Читайте також: Мустафа Найем розповів про свої квартири та авто
Якого ж майна вдалося нажити пані Волоско за 25 років роботи виключно в області судочинства?
Виявляється, що вона володіє великим будинком на 357 м² в передмісті Львова.
Ця інформація підтверджується як декларацією пані Волоско, так і держреєстром майнових прав.
Ось фото і відео цього будинку:
Навіть офіційна вартість цього майна, зазначена в реєстрі станом на 2006 рік, склала 2 055 023 гривень, що дорівнювало в той час заробітній платі судді районного суду за десятки років. Сьогодні ж ціна нерухомості в цьому районі починається від 550 $/м², тобто вартість подібного будинку площею 357 м² стартує від 196 тисяч доларів. Або понад 5 мільйонів гривень.
Крім вищезгаданого будиночка, в загальній приватної власності судді і її чоловіка знаходиться ще й новий житловий котедж загальною площею 163,3 м². Котедж розташований поблизу їх основного будинку.
Про 1/2 даного котеджу Волоско згадує в своїх деклараціях, як про "інше нерухоме майно".
Підставою виникнення права власності послугувало рішення від 30.03.2011 року Пустомитівського районного суду Львівської області. З цього рішення стало відомо, що даний котедж обійшовся родині Волоско в 496 480 гривень. Саме на таку суму вони придбали 145 облігацій номінальною вартістю 2000 гривень. До речі, актуальна ціна такого котеджу зараз більше 75 тисяч доларів або майже 2 мільйони гривень.
З декларації також бачимо, що у власності або на іншому праві користування сім'ї є ще один будинок на 105,9 м². Однак, ми не знайшли ніяких відомостей щодо цієї нерухомості в державному майновому реєстрі.
Так само в майновому реєстрі відсутні дані про задекларовані Іриною Волоско земельні ділянки площею 15 і 9 соток, а також земельну ділянку площею 10 соток, які вона декларує як майно сім'ї.
Читайте також: За квартиру Лещенка взялося Нацагентство з питань запобігання корупції
Пані Волоско і сім'я також мають недешевий автопарк. Так, згідно з декларацією, Волоско користується автомобілем Mercedes-Benz ML 350 2005 р.в., ціна якого на сьогодні стартує від 16 тисяч доларів або 400 тисяч гривень. У декларації ж членів сім'ї вказана Toyota Camry 2007 р.в., вартістю від 14 тисяч доларів або 350 тисяч гривень.
Однак інформація в єдиному державному реєстрі МВС по зареєстрованих на фізичну особу Волоско Ірину Романівну автомобілях відсутня.
А ось на її чоловіка, Волоско Олега Тадейовича, дійсно зареєстрований автомобіль Toyota Camry, ось тільки реєстрацію цей автомобіль, за даними виписки, пройшов тільки в червні 2016 року.
З огляду на те, що в декларації 2013 року, де вже відзначається автомобіль пані Волоско Mercedes-Benz ML 350, відсутня інформація про витрати на оренду рухомого або нерухомого майна, можемо припустити, що інформація про даний автомобіль тимчасово відсутня в реєстрі МВС або Волоско використовує його за дорученням, не сплачуючи офіційної оренди", – мовиться у розслідуванні.
У публікації PROSUD також наголошується, що дана інформація буде офіційно передана в Національне антикорупційне бюро України, Національне агентство з питань запобігання корупції, Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та до Вищої ради юстиції.