УКР РУС
28 квітня 2015, 17:49
3

Люди незадоволені урядом, бо очікували рай вже сьогодні, — експерт

Про підсумки саміту "Україна-ЄС" розповів у ефірі Телеканалу новин "24" експерт реанімаційного пакету реформ Ярослав Юрчишин.

Позитиви саміту "Україна-ЄС"

— Те, що саміт приніс гарантовано Україні — ми не отримали "відкату" у відносинах трикутника "Україна-ЄС-Росія". Євросоюз заявив, що санкції проти агресора будуть продовжуватись, ні в якому разі не буде визнано анексію Криму, засуджуються дії Росії на Сході. І що важливо – ЄС не буде відкладати створення повноцінної зони вільної торгівлі з Україною, яке заплановане на 1 січня 2016 року. Є ризик, що Україна не може виконати зобов’язання, які вона на себе взяла. Але від Європи є гарантія, що якщо офіційний Київ виконає все, то країна гарантовано буде в зоні вільно торгівлі.

Негативи

— Ми не отримали гарантії, що європейські гроші будуть задіяні у відновленні Донбасу. Ми не отримали чіткого сигналу щодо візової лібералізації. Щоб Україна отримала ту лібералізацію — треба, аби вона перевиконала вимоги Євросоюзу. Ми маємо показати, що ми справді цього хочемо. Що вдалось показати європейцям — це єдність владної команди у здійсненні реформ. І тому критики було набагато менше. Ми часто самі спокушаємося на голосні заяви, на прості рішення у складних ситуаціях. Уряд завжди піднімає планку популізму, тому йому дуже складно подати справжні реформи, як наприклад реєстр Мін’юсту подати як реформу. Люди цього не розуміють, бо хочуть одразу рай. Уряд піднімає градус очікувань. Роблячи щось позитивне він отримує негатив, бо люди очікували покращення сьогодні.

Читайте також: На Донбасі російське ТБ заміняє релігію, — волонтер

Ціль України

Є два виміри Європи — офіційне членство, яке нічого не дає та європейські стандарти життя. Чому українці, виїжджаючи за кордон, перестають викидати папірці на вулицю і так далі – тому що вони відчувають себе європейцями. Європа починається з кожного з нас. Не так формальна, як Європа цінносте та варіант розвитку країни.

Очікування від міжнародної конференції у Києві

Основна мета партнерської зустрічі – показати, що Україні щось вдається. Аби потім представники різних країн приїхали до себе і стали промоутерами в Україні. Тоді в країни з'являться інвестори. Українці повинні самі більше цікавитись Європою, щоб вона стала для нас постійною цінністю.