Втратила обох синів: щемлива історія вчительки із Сумщини, яка стала прикордонницею
Джерело:
СуспільнеНа Сумщині до прикордонного загону приєдналася Людмила Гульцо. Вона втратила двох синів і вирішила сама приєднатися до служби.
Людмила Гульцо добровільно вирішила стати захисницею України. До цього жінка працювала вчителем.
Важливо "Усі ми – його мами": мережу розчулила історія про військового, який їхав потягом "Стефанія"
Як вчителька із Сумщини стала прикордонницею
Оскільки мої сини пішли служити, були військовослужбовці і потім сталася трагедія, то я вирішила піти їх стопами і спробувала стати військовослужбовцем,
– розповіла Людмила Гульцо.
Сини Людмили були десантниками. Старший син Іван помер від хвороби, а молодший Артем загинув у Верхньоторецькому районі Донецької області у 2017 році. Тому жінка вирішила наслідувати їх приклад і стати на службу.
"Думали помститися, але в мого сина залишилися двоє синів, мої два онуки. Старшому було три роки, а молодшому – вісім місяців. Оскільки дружина залишилася сама, то треба було їй допомагати. Та й трохи себе відновлювала", – зазначила Людмила.
Раніше жінка працювала вчителем фізкультури у Дружбівській школі протягом 30 років. Ця робота була не лише способом заробітку, а й заняттям, яке давало їй можливість забути про своє горе та допомагати іншим. Людмила й досі підтримує зв'язок з учнями.
Якщо заходиш у школу, шкільний колектив, діти – це інше життя, там забуваєш про все,
– згадала жінка.
На сьогодні підрозділ Людмили несе службу на одному з блокпостів Сумського району. За словами жінки, їй подобається її колектив.
"Всі дружні, взаємодопомога йде, допомога, тільки як швидше хочеться перемоги вже. Я не скажу, що це складно, ми вже звикли до цієї служби. Як казав мій син: "А хто, як не я?", – додала військова.
Людмила Гульцо добровільно вирішила стати захисницею України / фото Суспільне
Військовий облік жінок в Україні
7 жовтня Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до статті про "Про військовий обов'язок і військову службу", яким встановлюється взяття жінок певних професій на військовий облік за їхнім бажанням.
Так, взяття на військовий облік підлягають жінки, які:
- придатні до проходження військової служби за станом здоров'я та віком,
- закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти,
- здобули медичну або фармацевтичну спеціальність.