Майже 20% населення Землі - вегетаріанці
В здоровому тілі здоровий дух. 7 квітня світ відзначає День здоров’я. А воно, як відомо, починається з правильного харчування. Наприклад, все більшої популярності набуває вегетаріанство.
За офіційними підрахунками, близько 17% людей у світі відмовились від їжі тваринного походження. До своєрідного раціону приходять по-різному, наприклад “найсексуальнійшого вегетаріанця світу” Джареда Лето від м'яса відівчили примусово.
“Я став веганом - строгим вегетаріанцем примусово. Адже потрібно було терміново скинути вагу, яку я набрав для ролі у фільмі "Глава 27". З того часу я їм здорову їжу, це горіхи, фрукти, овочі, та посилено займаюся спортом. Результат, як то кажуть, на лице”, - каже "найсексуальніший вегетаріанець світу" Джаред Лето.
Більш строге веганство - сироїдство, тобто вживання їжі, яка взагалі не піддавалась термічній обробці. Політик Михайло Волинець зізнається, сам - сироїд з невеликим стажем. І хоча різка зміна способу харчування спочатку далась дуже важко, сьогодні почувається добре.
“Ну я хіба ще не літаю, як інші сироїди, бо я ще на маленькому етапі, проте почуваюся краще. Проблеми є такі, що я летів у відрядження у Бангкок 10 годин і мені не дали ані листочка салату, ані яблучка, і я сидів голодний, то щоб такого не виникало - я беру з собою зерна і там їх пророщую”, - розповідає політик-сироїд Михайло Волинець
А от запорізький цілитель Микола Долгорукий став сонцеїдом. Говорить: живиться в основному енергією сонця, на яке може споглядати годинами.
“Я кажу: Миле сонечко, я тебе люблю! І відразу йде такий потік енергії: через долоні, через очі, через шкіру, через всі вбирається ця енергія. І ти її просто відчуваєш, відчуваєш як йде насичення цією енергією. Ось я вже восьмий рік на рідкому харчуванні, просторової енергії”, - каже сонцеїд-практик Микола Долгорукий.
В раціоні Долгорукого сонце та рідка їжа: чай з медом, картопляний відвар та соки. Проте дієтологи скептично ставляться до таких експериментів з організмом. Кажуть - сонцем ситий не будеш.
“Чисте сонцеїдство - це обман. Тому що дуже складно, організм людини налаштований на певний етап отримання енергії, і нехай, звичайно, ми щось отримуємо від сонця, але ми перебудувати себе - перейти з одного типу енергії на інший - не можемо, тобто не можемо з атомної електростанції зробити теплову”, - сказав дієтолог Борис Скачко.
Всі інші типи так званого "здорового харчування" дієтологи не відкидають. Проте кажуть - всьому своє місце.
“Якщо в середовищі, яке оточує людину, спекотно і волого - то, звичайно, зміщувати раціон потрібно через вегетаріанство до сироїдство. Якщо температура навколишнього середовища починає знижуватися, особливо нижче 0, то потрібно переходити до м’яса, тобто більше продуктів, які зігрівають обмін речовин”, - розповідає дієтолог Борис Скачко.
А от спортсменам і морозу чекати не треба - у своїй більшості активні люди - м’ясоїди.
“Для нас, для спортсменів, це основне джерело енергії, може десь ще шоколад перед грою, але м'ясо - це наше паливо”, - каже захисник БК "Будівельник" Дмитро Забірченко.
Українці - здорова нація, відтак силувати себе обмеженнями у харчуванні профільні чиновники не радять. І пропонують свій варіант здорового способу життя.
"Народна мудрість каже: праця чоловіка годує, а лінь марнує. Тож будьте здорові”, - сказав міністр охорони здоров'я України Ілля Ємець.