Меркель пережила серйозну внутрішню боротьбу, – The Washington Post

8 липня 2017, 12:23
Читать новость на русском

30 червня 2017 року переважна більшість політичних сил німецького парламенту підтримала закон щодо одностатевих шлюбів. Однак канцлеру Німеччини було не просто закликати своїх однопартійців "голосувати по совісті" у питанні одностатевих шлюбів.

Згідно із законом, одностатеві пари отримають право вступати у шлюби і всиновлювати дітей. Що стосується Християнсько-демократичного союзу – партії, котру очолює чинний канцлер Німеччини Ангела Меркель – то представники ХДС також частково проголосували за цей закон. Напередодні до соратників звернулася Ангела Меркель – із закликом не зважати на партійну дисципліну, а голосувати так, як їх спонукає власне сумління. Сама очільниця німецького уряду голосувала проти одностатевих шлюбів.

Про це йдеться у статті Наталії Лебідь для 24 Каналу.

Мотиви Меркель стали предметом обговорення у провідних світових ЗМІ. І, як зазначило, зокрема, агентство Франс-Прес, на позицію канцлера вплинули опозиційні партії, котрі вимагали від Меркель визначитися з легалізацією одностатевих шлюбів до виборів. У протилежному випадку вони попереджали про свою неучасть у тому коаліційному уряді, котрий буде сформовано після парламентських виборів у вересні цього року.

Всі ці передвиборчі розклади занурили Ангелу Меркель у стан внутрішньої боротьби, переконана The Washington Post. Через це канцлеру "доводиться розриватися надвоє: з одного боку, бути обличчям західного лібералізму, з іншого – представляти партію, яка підтримує більш консервативні цінності. Давши прийняти цей закон перед вересневими виборами в Бундестаг, Меркель все ж не надто розлютила однопартійців, слідуючи своєму давньому правилу намагатися наживати якомога менше ворогів".

Читайте також: Впливовий священнослужитель Ватикану влаштував гомосексуальну оргію

У цьому, вважає The Washington Post, вся суть її політики – йти проти себе і своєї партії, якщо політична обстановка того вимагає. У всіх інших політсилах, з якими ХДС, можливо, доведеться восени створювати коаліцію, одностатеві шлюби підтримують майже одноголосно.

Тим часом The Guardian нагадує, що Німеччині знадобилися 16 років, аби пройти той шлях, на який першими встали Нідерланди, ухваливши законодавство на користь гомосексуальних пар. Чому все тривало так довго, запитує видання? Тому що Німеччина весь цей час лишалася доволі консервативною країною. Дарма що Ангела Меркель намагалася створити про себе враження як про ліберальну демократку (чому мала б сприяти і її політика щодо біженців, і рішення щодо демонтажу атомних електростанцій тощо).

"У Меркель є релігійне коріння, – зазначає The Guardian. – Її батько був протестантським священником на окраїні старого містечка Темплін у Східній Німеччині. Можна сказати, що її особистість, її погляди були сформовані вихованням при комунізмі. Вона казала якось, що її перша "політична пам'ять" була пов'язана з Берлінським муром, зведеним у серпні 1961 року, та згадувала про те, як її мати плакала в цей день у церкві, а батько проголосив проповідь з кафедри собору".

А от німецький журнал Der Spiegel досить гостро критикує Ангелу Меркель. Її, пише видання, "можна привітати зі стратегічно геніальною витівкою, яка відібрала у СДПН передвиборчу тему (…). Власне кажучи, вона (Меркель) навіть не зробила повороту назад, а лише в сторону: крок на узбіччя".

"Однак при такому способі правління дещо втрачається, а саме – повага. Прагматизм Меркель є зневажливим у ставленні до аргументів. Характерно, що вона скаржиться на те, що введення "шлюбу для всіх" стає тепер темою політичної дискусії, але саме так і повинно бути: відкрита дискусія між різними позиціями, з можливістю чітко означити власну позицію. Меркель багато років перешкоджала цій дискусії і навіть зараз хоче ухилитися від неї – тоді, коли їй вже не можна запобігти?".

"Її безмежна гнучкість та безпринципність, безсумнівно, є вирішальною причиною її успіху. Можна покластися на те, що у вирішальний момент її власні переконання не зупинять її від того, аби викинути за борт існуючі досі установки. Людина без переконань: здавалося, що в цьому складному, бурхливому світі саме вона стане кращим главою уряду", – говориться в публікації "Шпігеля".

Читайте також: Меркель зробила заяву щодо своєї ролі у перемовинах Путіна та Трампа