Ми не можемо собі дозволити кинути бійців АТО, — юрист-волонтер
Про проблему отримання землі, з якою зіштовхуються бійці АТО, в прямому ефірі Телеканалу новин "24" розповіли юристи-волонтери Центру правової допомоги бійцям АТО Олександра Калиниченко та Дмитро Євдокімов.
Досить часто бійцям потрібна благодійна допомога не лише у підтримці екіпіровкою та їжею, а й у юридичних питаннях. Тому волонтери створили Центр правової допомоги бійцям АТО. На сьогодні він об’єднує 70 юристів з усієї України. Допомога юристів Центру є безкоштовною.
За словами Дмитра Євдокімова, проблем дуже багато. Серед основних: отримання статусу учасника бойових дій, а саме — документальне підтвердження участі бійця в Антитерористичній операції. Саме це документальне підтвердження надає в майбутньому право отримувати соціальні виплати, гарантії та інше.
Не видає або надто повільно держава видає відповідні посвідчення учасників АТО, які прирівняні до учасників бойових дій та отримують відповідні пільги, так як і учасники бойових дій,
— розповідає Дмитро Євдокімов.
Він додав, що друга велика проблема — проблема матеріального плану, соціальне забезпечення тих виплат, на які учасники АТО мають відповідне право за законом.
Також є й проблема з наданням земельних ділянок, оскільки ініціатива дуже добра, але на практиці виникає дуже багато труднощів в реалізації,
— говорить юрист-волонтер.
Олександра Калиниченко каже, що люди не знають, як оформити ті чи інші документи. Євдокімов додав, що в таких питаннях варто звертатись до фахівців, які надають правову допомогу.
За словами юриста, не обов’язково платити нотаріусу за довіреність від бійця. Довіреність може бути засвідчена головним лікарем або командиром частини, зовсім не обов’язково нотаріусом.
"Щодо отримання довідки про поранення — в цих випадках не варто тратити сили і нерви, а шукати нотаріальну допомогу. Адже є багато юристів, які допомагають безкоштовно", — каже Олександра.
Ми не можемо собі дозволити кинути наших бійців,
— наголосила юрист-волонтер Олександра Калиниченко.
Знайти юриста зараз доступно. В інтернеті є група у соціальній мережі Facebook, яка є відкритою.
Ми надаємо перевагу дистанційним форматам надання консультацій, бо це економить людський ресурс та час,
— кажуть юристи.
За словами юристів, волонтери Центру правової допомоги бійцям АТО є в Києві та Київській області, Дніпропетровську, Запоріжжі, Житомирі. Західна Україна покрита майже вся: Львів, Рівне, Луцьк та інші міста.