"Ми разом": Чи можна паніку використовувати як технологію війни?

5 вересня 2014, 00:11
Читать новость на русском

Той, кого можна залякати, — вже переможений. Про паніку, як технологію, та страх, як стимул діяти, — в програмі "Ми разом" від "Радіо Свободи".

Повідомленнями з фронту починається і закінчується день українців. Путін каже, що за два тижні може ввести війська Російської Федерації в Київ. Колони російської бронетехніки перетинають кордон України.

Федеральна служба безпеки Росії має спеціальний підрозділ, щоб залякувати українських громадян. Майже півтори тисячі людей розсилають тексти українцям, щоб сіяти паніку.

Перестаньте посилати сюди військових, це не наша війна,
— говорить російський полонений.

Дехто з людей каже, що армія, як армія — і російська, і українська виросли з однієї "радянської шинелі".

Та небезпеку треба усвідомлювати, страх — контролювати і діяти, бо той, хто не здається — має шанс вижити.

Дивіться також: "Ми разом": Чи відповість штаб АТО за трагедію "Іловайського котла"?

Тисячам волонтерів які допомагають військовим в зоні Антитерористичної операції – не до паніки, тисячам захисників України, які щохвилини ризикують життям — не до паніки.

Командир батальйону "Дніпро-1" Юрій Береза сказав, що більшість ворогів — боягузи, українські військові вступили з ними в прямий бій, та бойовики тікають.

"Ми терористів б'ємо, і вони біжать. Вони не знають, за що воюють,
— додав Юрій Береза.

"Тримайте наш тил — нам є кого захищати", — каже український військовий.

Чи справді паніку можна використовувати як технологію війни? Про це та інше розповів експерт з безпекових питань Юрій Костюченко.

Так. Ми маємо війну, і вона йде з використанням різних засобів, в тому числі — з використанням інформаційної складової. А психологічна війна є невід’ємним компонентом інформаційної,
— каже експерт.

За словами Юрія Костюченка, зараз людям намагаються нав’язати певну думку або емоцію.

"Від 20 до 45 % інформації, яка поширюється в нашому інформаційному полі, має ознаки цілеспрямованої зовнішньої маніпуляції, а отже маємо справу з інформаційною зброєю проти нашого суспільства", — зазначив експерт.

Далі — у відеосюжеті.