Сили АТО станом на середину серпня оточили Донецьк з півдня, півночі і заходу. Траса Н-21 простягається на схід від Донецька і повністю контролюється бойовиками. Саме цією трассою угрупування "ДНР" в основному і отримувало підкріплення через російський кордон. Визволення Іловайська дало б можливість взятии під контроль цю стратегічну артерію і оточити Донецьк з усіх сторін.
18 серпня під час штурму добровольчим батальойнам вдалося взятии половину міста. Запросили підкріплення і через тиждень з боями і втратами до Іловайська прийшли частини кількох батальйонів. 24 серпня на українські підрозділи напали вже російські війська. Українські бійці оборонялися, але пдімога до них не надійшла. 29 серпня після прориву під Новоазовськом російські війська разом з бойовиками пішли у контрнаступ. Наші бійці потрапили у кільце важкої техніки супротивника.
Російські "Гради" та артилерія обстрілюють Іловайськ попри те, що там мирне населення. Від оточених українських бійців вимагають здатися у полон.
Так розвивалися події "Іловайського котла".
Військовий експерт Олексій Арестович бачить у провалі вину Головнокомандувача українською армією
Це провал українського командування на чолі з головнокомандуючим, нічого видатного в військововму плані російські війська сумісно з сепартистами там не здійснили. Але це провал з нашого боку, – каже експерт.
Далі – дивіться у відеосюжеті.
У програмі: відеохронологія подій "Іловайського котла", розповідь Володимира Парасюка про розстріл бійців, які виходили "домовленим коридором" з Іловайська та думки жителів прикордонної Сумщини про те, чому так сталося й хто у цьому винний.