"Ми разом": Про визволення з полону і чи справді не кидають своїх
Про те, як визволяють з полону і чи справді своїх не кидають, дослідили журналісти "Радіо Свобода"
Після того, як його товариш відмовив його їхати на Схід, Юрій Тандіт й почав займатись даною справою, тим паче, що він орієнтується в конфліктології.
Група співпрацює з СБУ. Днями вони звільнили 14 військовослужбовців, про що відразу повідомили Президента. Серед них також був боєць батальйону "Айдар".
Як розповів Юрій Тандіт, головне в процесі звільнення – це використовувати будь-які можливості, наголошуючи, що у полонених є дружини, батьки, діти.
Важливо памятати, що люди, з якими ми ведемо переговори, не вважають себе сепаратистами. Потрібно також розуміти, що перемовини нервові. Й потрібно завжди йти до кінця, та не можна обманювати, бо обман все одно вийде боком. І, звичайно, без доказів переговори вести не можна – це стосується родичів, – зауважив Тандіт.
Також Юрій Тандіт розповів, що їм доводилось забирати хлопців у дуже важкому стані – одному ампутували ногу, в іншого було відрізане вухо.
Звичайно, відношення до наших військових інколи буває дуже жорстке, але хочу подякувати СБУ. Вони не лише допомагають у звільненні хлопців, але й роблять усе, щоб зберегти їм життя, оскільки бувають різні провокації навіть під час звільнення, – зазначив перемовник.
Участь у звільненні також беруть й волонтери. Найсильніший центр по звільненню полонених знаходиться в Дніпропетровську. Там фактично займаються цим саме волонтери.
Всю цю роботу в кінцевому результаті проводять волонтери. А Міністерство оборони, Нацгвардія та СБУ координують їхні дії, – наголосив Юрій Тандіт.