"Ми разом". Як і хто намагається заробити на війні?
Про те, хто і як намагається заробити на війні. У студії – обраний до парламенту від "Самопомочі" Семен Семенченко.
Генпрокуратура каже, що у банківському сейфі колишнього директора департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони знайшли 420 тисяч доларів. Йому висунули звинувачення і заарештували.
Перше повідомлення про дезертирство зявилось на початку травня, тоді троє строковиків втекли з військової частини на Одещині і прихопили з собою автомати та набої для них, викрали автівку та напали на автозаправку. Їх затримали та заарештували.
В той час, як на лінії фронту не всім солдатам вдається нормально харчуватись, військовослужбовці у тилу привласнили собі 380 сухпайків вартістю 53 тисячі гривень, які надійшли в якості благодійної допомоги.
На Житомирському бронетанковому заводі виявили з 2011 по 2013 рік розукомплектування 78 бойових машин. На Вінничині військовослужбовець викрав 400 тисяч гривень, які призначалися для бійців АТО.
У той час, коли українці віддають останні гроші на армію, тилові командири продовжують заробляти на війні.
Треба розуміти, що в армії, в тилових службах незалежно від держави, крали, крадуть і будуть красти, але не в тих масштабах, в яких ми можемо це дозволити. З цим мають боротися спеціальні служби, міліція, прокуратура, – розповів Семенченко.
Він додав, що в своєму батальйоні за 2 місяці він вигнав більше 100 осіб, в тому числі, і за мародерство.
Тому треба починати з себе, не миритись з цим у себе в частині, в міноборни, в інших відомствах, не замовчувати, а говорити про це. І привести в порядок спеціальні служби – міліцію, СБУ, прокуратуру, – сказав Семенченко.
Поки на Сході йде боротьба за цілісність держави, у Сумах у рядах Збройних сил – корупційний скандал. Під час обшуку службових кабінетів Сумського військкомату працівники СБУ вилучили 400 доларів та близько 40 тисяч гривень. Також знайшли електронні варіанти печаток медичних установ, записну з прізвищами, навпроти яких стояли певні суми.
Триває досудове розслідування. Прокуратура підозрює, що військовослужбовці за гроші надавали відстрочку військової служби або знімали призовників з обліку.
З зони АТО зробили якийсь "відстійник" для тих, хто хоче уникнути люстрації або приховати свої злочини начебто героїчним вчинками. Прибувають такі люди, кілька днів перебувають там, навіть не на фронті, а на безпечних базах, їм ставлять всі необхідні печатки, і вони їдуть назад з військовим білетом, – вважає Семенченко.
За його словами, коли розроблявся для коаліційної угоди розділ безпеки оборони, то враховувалось, що до армії мають йти люди з високою мотивацією, добровольці, а для цього необхідно підвищити соціальне забезпечення і усунути ті перешкоди, які існують на шляху видачі цих пільг.
Далі – дивіться у відеосюжеті.