Мінфін знову розгляне закон про валютні кредити

2 червня 2015, 21:55
Читать новость на русском

Під його дію мали би потрапляти всі споживчі кредити, а виплачувати їх боржники могли б у гривнях – за курсом на день укладення договору.

Два тижні тому під Верховною радою люди, які називали себе "фінансовим майданом", палили шини. Ганьбили депутатів і вимагали ухвалити законопроект, який полегшив би їм тягар боргів. А саме – дозволив би віддавати валютні позики за тим курсом, за яким брали.

І хоча силовики не раз називали такі акції замовними, депутати таки взяли до уваги вимоги страйкарів і відправили проект закону про реструктуризацію валютних кредитів на третє читання. Сьогодні ситуація знову повторилася. Щоправда, обійшлося без вогнищ.

Поки на вулиці пікетували, депутати, банкіри та громадські діячі обговорювали суперечливий законопроект.

Представники банків законопроект критикують. Кажуть, якщо документ ухвалять, то зазнають збитків на 100 мільярдів гривень та матимуть нових банкрутів.

Курс долара буде не 22, а 40. Тому що всі банки вийдуть на міжбанк і їм потрібно буде купувати валюту. Банки просто не матимуть змоги виплачувати валютні депозити,
— зазначає виконавчий директор НАБУ Олена Коробкова.

Боржники кажуть, що мають боргів на 60 мільярдів гривень. Реструктуризації підлягають 40% від суми.

Закон похитне банківську систему, кажуть представники НБУ. Боржники втратять відчуття відповідальності перед банками. До того ж: законопроект передбачає реструктуризацію боргів не лише соціально незахищених верств, але й спекулянтів.

Документ направили в Міністерство фінансів для роз'яснення. На це міністрам дали 15 діб. Там мають сказати, де брати гроші, аби одним реструктуризувати валютні кредити, а іншим виплачувати валютні депозити.

Як відомо, за оцінками фахівців в Україні нинікатастрофічна ситуація з невиплаченими кредитами. Через це, близько 90% банків припинили давати гроші в борг. Українські підприємці теж відмовляються від банківських кредитів. Нинішні ставки під 30% більшості з них не під силу.