Мінські угоди – вбивчі та нікчемні, – Сироїд

22 вересня 2020, 20:15
Читать новость на русском

Однією з причин невиконання мінських угод на Донбасі є те, що вони нав'язані Росією. Там немає нічого, чим Україна може скористатися.

Для того, аби легітимізувати мінські угоди, потрібно було багато страху й крові й влада свідомо на це пішла. Про це заявила ексдепутатка Оксана Сироїд в ефірі програми "69" на 24 каналі.

До теми Мінськими домовленостями Москва загнала себе у пастку: пояснення Резнікова

"З юридичного погляду мінські домовленості є нікчемними, бо у них не зафіксовано, що Росія порушила домовленості. А з політичного – вбивчі", – заявила Сироїд.

Росія отримала санкції не через мінські домовленості, а через те, що порушила міжнародні зобов'язання. Ці угоди на сьогодні жодним чином не допомагають Україні. Вони навпаки заважають думати над реальними сценаріями вирішення війни на Донбасі. Ексдепутатка переконана, що з боку Росії нам нав'язано альтернативу: або воювати, або дипломатично домовлятися. Головна військова стратегія, яку ми ніколи не застосовували – відлякування. Якщо подивитися на стратегії інших спроможних країн, то цей метод буде у них першочерговим.

Оксана Сироїд вважає, що вихід з воєнного конфлікту із Росією неможливий до того часу, поки Україна буде заколисувати себе мінськими угодами. Для неї вигідно, щоб Україна виконала домовленості, бо це означатиме, що вона отримає політичний контроль над українською державою. Натомість в Україні є воєнний потенціал, який потрібно розвивати й підтримувати, як і міжнародні відносини.

Читайте також Що треба змінити у мінських домовленостях: думка Кравчука

Альтернатива мінським угодам – обговорення власного сценарію усунення воєнного конфлікту на Донбасі. Сироїд зазначила, що потрібно заохочувати людей, які здатні реально осмислювати як розв'язувати питання.

Чому насправді Росія будує "Північний потік-2"

Якщо Росія побудує "Північний потік-2", то Україні потрібно готуватися до повномасштабного вторгнення.

"Залізниця, труба і багато інших логістичних шляхів потрібні сьогодні Росії. Саме тому вона намагається побудувати "Північний потік-2". Росія хоче зробити українську територію безпечною для того, щоб робити тут повноцінне вторгнення", – додала ексдепутатка.

"Північний потік-2": головне

  • "Північний потік-2" – це проєкт газопроводу, який постачатиме газ з Росії до Німеччини в обхід України. Загальна довжина "Північного потоку – 2" складає 1234 кілометри, він проходитиме через Балтійське море територіями Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.
  • Наразі "Північний потік-2" побудований на 93%. У разі його завершення Росія зможе отримати можливість постачати весь свій газ через Балтійське море до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи.
  • Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу у декілька мільярдів доларів у рік.