Місто-музей благородного напою — коньяку

24 червня 2015, 17:22
Читать новость на русском

Місто Коньяк розкинулося на мальовничих берегах річки Шаранти. Воно лежить удалині від популярних маршрутів.

Однак туристи, які подорожують заходом Франції, намагаються його не оминути. Адже це – батьківщина однойменного благородного напою. А водночас і найбільший центр виробництва коньяку.

Однією з головних історичних пам'яток міста є відомий на весь світ Музей коньячної справи. Це чудове місце, з якого варто почати знайомство із регіоном та його знаменитою продукцією. Музей є молодим, він відкрився лише десять років тому, але вже може похвалитися багатою експозицією на тему винокуріння та виробництва коньяку.

Тут є чимало фотографій та пізнавальних відеофільмів про те, як розвивалося виноградарство і як був винайдений знаменитий шарантський аламбік – унікальний пристрій для дистиляції, що дозволяє отримувати коньячний спирт найвищої якості.

Читайте також: Історія французького виноробства

Окрема експозиція присвячена бондарній справі – виробництву дубових бочок. Як і колись, нині для витримки коньяків у Шаранті використовують деревину лише зрілих – майже сторічних дубів.

Музей може похизуватися багатою колекцією скляних пляшок, у які розливають напій. Є тут і давні етикетки та навіть рекламні плакати.

А от у дегустаційному залі музею можна оцінити якість місцевих коньяків на смак. Та прикупити в сувенірній крамниці пляшку напою на згадку.

Уже більше двох століть французький коньяк супроводжує найвишуканіші світські заходи, політичні переговори й зустрічі впливових людей. Адже саме тут, у Шаранті, виробництво цього напою – звели до рангу справжнього мистецтва.