Місцеві масово виїжджають з окупованих Росією територій України, – правозахисники

2 грудня 2021, 11:11
Читать новость на русском

Росія знову збирає свої війська біля кордонів з Україною, тому можливе поновлення масштабних бойових дій. На фоні загострення Східна правозахисна група провела опитування місцевих мешканців.

Правозахисникам розповіли, що з окупованих територій люди виїжджають переважно на територію Росії. Це через те, що багато хто з них є трудовими мігрантами.

До теми Як батьки б'ються за майбутнє власних дітей в окупованому Луганську

Мешканці ОРДЛО працюють в Росії та намагаються вивезти туди своїх рідних, оскільки бояться військових дій.

Які ще причини виїзду

Покидають домівки переважно мешканці населених пунктів біля лінії розмежування військового конфлікту. Ще однією причиною виїзду є невиплати заробітної плати на окупованій території.

Крім того, активно працює програма російських окупантів "Соотечественники", яка спрямована на освоєння віддалених районів Росії. Мовиться про Магадан, Нижній Тагіл, Воркуту тощо.

Зверніть увагу! Понад рік Росія штучно блокує пропуск людей на підконтрольну Україні територію. Окупаційна влада виправдовується нібито карантинними обмеженнями.

Повний текст публікації Східної правозахисної групи:

З ОРДЛО масово виїжджають місцеві мешканці, які бояться поновлення бойових дій

Протягом періоду загострення ситуації з можливим поновленням бойових дій та російської агресії співробітники Східної правозахисної групи проводили інтерв'ю з місцевими жителями та збирали інформацію.

Місцеві жителі виїжджають із ОРДЛО переважно на територію РФ, оскільки багато трудових мігрантів працюють у РФ і намагаються забрати із собою сім'ї, бо побоюються поновлення війни;

Виїжджають переважно мешканці населених пунктів близько розташованих до лінії розмежування військового конфлікту;

Також причини виїзду обумовлені продовженням невиплати заробітної плати на території ОРДЛО;

Також активно працює програма РФ "Соотечественники", яка спрямована на засідання віддалених районів РФ (Магадан, Нижній Тагіл, Воркута тощо).