У Росії на війну заманюють високими зарплатами, – розвідка Британії про "успішність" задуму
Джерело:
Міноборони БританіїРосіяни з усіх сил намагалися зробити службу в армії окупантів все більш привабливою для "звичайного населення". Британська розвідка проаналізувала, як на російські війська вплинули підвищення заробітної плати.
Грошове забезпечення мало заманити в російську армію мешканців бідних регіонів. Однак росіяни поспішають йти помирати, тому Кремль, ймовірно, вдасться до мобілізації пів мільйона осіб.
Дивіться також Більшість загинули, а хто вижив – отримали інвалідність: історія роти мобілізованих з Донецька
Дерев'яні рублі не такі вже і солодкі
Перед повномасштабним вторгненням заробітна плата лейтенанта російської армії становила 81 200 рублів. На фоні проблем на фронті, Путін у жовні 2022 року оголосив, що навіть мобілізованим платитимуть по 195 тисяч рублів на місяць.
Чимало молодших чинів армії окупантів, які зараз воюють в Україні, мають понад 200 тисяч рублів на місяць. Ця сума перевищує мінімальну зарплату середньостатистичного росіянина більш як у 2,7 раза – вона становить 72 851 рубль. Якщо порівнювати це з Великою Британією, то жителі країни отримували б 90 тисяч фунтів на рік – понад 4 мільйони гривень.
Виплати Кремля стали стимулом приєднуватися до російської армії для чоловіків з бідних регіонів. Однак в Міноборони Британії переконані, що навіть це не допоможе Росії виконати планові показники залучення добровольців до лав.
Прихована мобілізація в Росії триває
- Путін планує до останнього відтягувати відкриту мобілізацію – президент Росії не хоче ламати картинку "прекрасного ведення війни". Якщо війна затягнеться, то Кремлю доведеться провести не одну хвилю призову – однак забезпечувати їх все одно нічим.
- Україні вдалося знищити більшість найбоєздатніших підрозділів Москви. Росіяни латають діри на фронті мобілізованими, які навчалися всього два тижні.
- Щомісяця Кремль залучає до війни близько 20 тисяч мобілізованих. Лише за кілька місяців у Москві додатково мобілізували близько 10 тисяч громадян держави-агресора.