Однак росіяни не полишають спроб за будь-яку ціну утримати ці території, зокрема використовують додаткову живу силу, підводячи нові підрозділи. Про це 24 Каналу повідомив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.
Зверніть увагу Росія хоче посилити мобілізацію: скільки окупантів може зібрати та коли з'являться в Україні
В Запорізькій області росіяни залучають два додаткові підрозділи. До того ж мають сформовані дві армії додатково на території Росії. Частково додаткові сили вони залучають на Південь, відчуваючи, що їм може забракнути снаги витримати той тиск, який чинять українські захисники.
Південніше Роботиного частково розширюється зараз плацдарм. Досі стоять основні завдання – знищити техніку та живу силу ворога, які використовуються для оборони цих територій.
Для ЗСУ найбільшу загрозу становлять навіть не міни, а ті, хто перебуває за мінами,
– додав Мусієнко.
Росіяни сформували резерви
Дві російські армії, які нині перебувають ще на території ворога вміщають приблизно 100 тисяч осіб. І наразі важливо розуміти, що росіяни зазнали значних втрат за період повномасштабної війни.
Перший склад російської армії уже знищили українські оборонці на початку агресії Росії. Тоді були ліквідовані передові, одні з найпрофесійніших підрозділів. Зараз росіяни довойовують на деяких напрямках другим складом. А на території Росії формується третій.
Треба розуміти, що це не внаслідок того, що посилюються напрямки, а тому, що в них є прогалини в обороні, вони це відчувають і тому готувалися, зокрема і до протидії українському контрнаступу, зазнавши таких втрат, і їм треба кимось ці дірки латати,
– зауважив аналітик.
ЗСУ вчергове влучили по скупченню ворога: дивитися відео
Як готують мобілізованих
Частина із третьої сформованої армії уже прибуває на тимчасово окуповані території України. Постійне підвезення відбувається зокрема на Сході, де ворог зазнає величезних втрат. Мовиться першою чергою про "Шторм Z", десантників, мотострілецькі бригади.
В переважній більшості вони складаються з мобілізованих або так званих контрактників, яких мобілізували за повістками.
Як правило, їхня підготовка складає по 2 тижні проведення навчань і їх перекидають. Професійних військових там практично немає, це винятково мобілізовані,
– розповів Мусієнко.
Також почасти воюють десантники зі складу мотострілецьких та механізованих з'єднань. Однак наразі росіяни готують саме загальновійськові роди армії, зокрема піхоту.
Який мобілізаційний ресурс лишився в росіян
- Голова української розвідки Кирило Буданов повідомив, що окупанти планують додатково мобілізувати ще 450 тисяч осіб.
- Відомо, що досі окупанти щомісяця мобілізували близько 20 тисяч людей.
- За повідомленням екскомандира роти батальйону "Айдар" Євгена Дикого, в Україні зараз також воює 450 тисяч російських окупантів. Так додатковими силами ворог намагатиметься переламати хід війни. Але мобілізаційний цикл від вручення повістки до фронту для росіянина становить 4 – 6 місяців. Тому нових окупантів в боях можна буде побачити не раніше ніж на кінець січня.
- В Росії вдаються також до вербування мігрантів, зокрема з Киргизстану, даючи їм нетипові обіцянки.