Чи можуть мобілізувати до ЗСУ людину з розладами психіки та поведінки

7 березня 2023, 14:30
Читать новость на русском

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан через повномасштабне вторгення Росії. Це означає, що всіх чоловіків від 18 до 65 років можуть призвати захищати країни. Однак відмову у призиві можуть отримати ті, хто має певні проблеми зі здоров'ям, зокрема психічним.

Так, до прикладу, у Законі України мовиться, що непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку стають хворі, які мають різко виражені стійкі психічні розлади. Більше про це – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Дивіться також Мобілізація в Україні: кого зі студентів таки можуть забрати до війська

Також непридатними до військової служби за станом психічного здоров'я є люди, що страждають на:

  • розлади психіки і поведінки внаслідок вживання психоактивних речовин (алкоголю або наркотиків) при синдромі залежності з різкими, стійкими психічними розладами;
  • шизофренію, шизотипові і маячні розлади, афективні розлади з часто повторюваними фазами;
  • невротичні розлади з різко вираженими, стійкими проявами;
  • різко виражені поведінкові розлади, зі схильністю до повторних тривалих декомпенсацій або патологічних реакцій;
  • глибоку і важку розумову відсталість.

Інші розлади психіки і поведінки можуть служити причиною непридатності до служби в мирний час, проте у воєнний час – придатність оцінюється в індивідуальному порядку.

Які хвороби роблять чоловіка повністю непридатним до служби

Підставою для повної непридатності до військової служби можуть бути:

  • швидко прогресуючі, зі значними порушеннями функцій запальні захворювання ЦНС (менінгіт, енцефаліт, мієліт, енцефаломієліт, внутрішньочерепний і внутрішньохребтовий абсцес тощо);
  • прогресуючі, зі значними порушеннями функцій системні атрофії, церебральний параліч, хвороба Паркінсона, розсіяний склероз, всі види дистоній (крім вегетосудинної);
  • епілепсія за наявності частих епілептичних нападів або виражених психічних розладів;
  • швидко прогресуючі зі значними порушеннями функцій хвороби периферичної нервової системи.

Головне про мобілізацію в Україні

Варто нагадати, що мобілізація в нашій державі триває з часу оголошення воєнного стану. Наразі його продовжили 7 лютого ще на 90 діб – тобто до 20 травня 2023 року.

Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що мобілізаційний план в Україні ще не завершений. За даними високопосадовця, відбір кандидатів на мобілізацію корегують за потребами Генштабу ЗСУ.