Вимоги для всіх однакові: чи можуть мобілізувати обмежено придатних
В Україні з 19 лютого ще на 90 днів продовжили воєнний стан, а відтак і мобілізацію. Призову на військову службу підлягають і обмежено придатні за станом здоров'я особи.
В Україні для усіх призовників однакові вимоги, пише 24 Канал. Є ступінь придатності до військової служби, і на підставі висновку військово-лікарської комісії (ВЛК) людина призивається на службу.
Дивіться також Чи можуть заброньовані працівники виїжджати за кордон: пояснення юриста
Обмежена придатність зараз не є підставою для відстрочки
Крім того, немає окремих обмежень по здоров'ю, які можуть стати на заваді укладенню контракту.
Водночас обмежена придатність під час воєнного стану не є підставою для відстрочки від мобілізації. Вона не звільняє військовозобов'язаного від проходження служби.
Обмежено придатну особу можуть мобілізувати на фронт і навіть на передову. Однак є певні обмеження для цієї категорії осіб, яких мають дотримуватися при розподілі.
Куди можуть відправити служити обмежено придатних осіб
Відповідно до наказу Міністерства оборони України №402, обмежено придатні особи не можуть служити у високомобільних десантних військах, плавскладі, морській піхоті чи спецспорудах.
Такі мобілізовані можуть нести службу в підрозділах забезпечення, ТЦК, установах, організаціях, навчальних закладах.
Начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ полковник Роман Горбач повідомляв, що обмежено придатних осіб не направлятимуть на службу у бойові частини.
Натомість, за словами Горбача, вони можуть служити у закладах та навчальних закладах Міноборони, у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, в інших небойових підрозділах.
Які документи потрібно мати військовозобов'язаному
Після того, як військовозобов'язаний отримав повістку, йому необхідно сходити до ТЦК. Із собою необхідно мати:
- документ, що посвідчує особу,
- індивідуальний податковий номер,
- обліковий військовий квиток,
- документи, які стосуються стану здоров'я, сімейного стану, навчання тощо.
- Якщо у вас є індивідуальні медичні показання, то слід мати із собою висновок лікарсько-консультативної комісії, повну історію хвороби.
Нагадаємо, що керівниця пресцентру сил охорони та оборони оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк зауважила, що вручення повістки не означає негайного відправлення на фронт.
Вона зазначила, що варто пам'ятати про необхідність поповнення мобілізаційного ресурсу. На фронті є абсолютна потреба в бійцях. Усі українці спостерігають за новинами з передової та розуміють, що коїться, наприклад, на Сході.
Підрозділи там довготривалий час перебувають в складних умовах. Бійці дійсно потребують відновлення.