Та чи можуть заброньовані виїжджати за кордон? У цьому питанні ексклюзивно для 24 Каналу розбирався юрист Владислав Юрчак.

До теми Які підприємства можуть бронювати працівників від мобілізації: юрист назвав критерії

Хто може покидати межі країни

Юрист зазначає, що за кордон можуть виїжджати заброньовані працівники, однак не всіх категорій. Зокрема, уряд своєю постановою вніс зміни, які стосуються виїзду за кордон посадовців та держслужбовців різних рівнів.

У документі йдеться: якщо особа заброньована на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими держорганами, органами місцевого самоврядування, то виїзд такої особи за кордон може відбуватися виключно на підставі відповідних рішень про службові відрядження.

Щодо решти заброньованих, каже Юрчак, то вони мають право на перетин кордону за наявності документів, що підтверджують їхнє бронювання, а саме витягу із рішення (наказу) Мінекономіки.

Однак такий виїзд, згідно з позицією Державної прикордонної служби України, теж повинен здійснюватися саме з метою відрядження.

Указ Зеленського про заборону виїзду чиновників за кордон

  • У понеділок, 23 січня, під час традиційного відеозвернення глава держави повідомив про важливі укази, які він підписав протягом дня. Зокрема, є принципове рішення РНБО щодо виїзду чиновників за кордон.
  • За словами Володимира Зеленського, указ стосується всіх посадових осіб центральної влади та інших рівнів місцевої влади, а також правоохоронців, народних обранців, прокурорів "та всіх тих, хто має працювати на державу й у державі".
  • Президент наголосив, що чиновники зможуть перетнути кордон України лише у випадках, які стосуватимуться державних інтересів та службових відряджень.