Наскільки конституційний законопроєкт про мобілізацію: що кажуть у Верховній Раді

16 квітня 2024, 18:17
Читать новость на русском

Джерело:

Liga.net

У вівторок 16 квітня Зеленський підписав законопроєкт про мобілізацію, раніше проголосований парламентом. Але законопроєкт іще не став законом – це станеться після того, як документ опублікують.

Публікація має з'явитися в "Голосі України". Через місяць після публікації закон набере чинності.

Дивіться також Призначено нового командувача ОК "Південь": хто обійняв посаду

Як у Верховній Раді характеризують законопроєкт

Він успішно пройшов усі процедури, отримавши висновки ГНЕУ щодо його конституційності, а також був підписаний головою Верховної Ради,
– говорить нардеп від "Слуги народу", член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ігор Копитін.

Довідка. Головне науково-експертне управління апарату Верховної Ради (ГНЕУ) проводить наукову експертизу законопроєктів, оцінюючи їх відповідність Конституції, доцільність прийняття закону, відповідність принципам і засадам державної політики, а також прогнозує наслідки їх ухвалення.

Що буде далі

Після того, як закон набере чинності, справа за Кабінетом Міністрів. Протягом місяця уряд має переглянути порядок бронювання військовозобов'язаних та ухвалити нові нормативно-правові акти. Протягом двох місяців він має забезпечити створення та функціонування електронного кабінету військовозобов'язаного, а протягом трьох місяців – внести до парламенту законопроєкти, які забезпечать ротацію, звільнення та реабілітацію військовослужбовців під час воєнного стану.

Звісно, зміни стосуються і громадян: чоловіки віком від 18 до 60 років мають носити з собою військово-облікові документи – військовий квиток чи посвідчення військовозобов'язаного. На вимогу ТЦК слід показати документи, а також не забути оновити свої дані. Усі деталі, як працюватиме новий законопроєкт, шукайте тут.