Коли саме закон №10449 набуде чинності, що треба знати про це, передає 24 Канал.

До теми Закон про мобілізацію запрацює вже влітку: у Міноборони розповіли, до чого готуватися українцям

Коли закон набере чинності

Володимир Зеленський підписав новий закон про мобілізацію. Закон набере чинності через 1 місяць після публікації в "Голосі України". Після цього чоловіки у віці 18-60 років зобов’язані протягом 60 днів оновити свої облікові дані у військкоматі, центрі надання адмінпослуг (ЦНАП) або в електронному кабінеті призовника.

Після того, як закон про мобілізацію набере чинності, певний час триватиме перехідний період – для того, щоб військовозобов'язані могли оновити дані через електронний кабінет, ЦНАП чи ТЦК.

Після публікації Кабінет Міністрів повинен:

  • упродовж місяця переглянути порядок бронювання військовозобов'язаних та ухвалили нові нормативно-правові акти, а також забезпечити роботу при ЦНАПах та центрах зайнятості рекрутерів для війська;
  • протягом 2 місяців забезпечити створення та функціонування електронного кабінету військовозобов'язаного;
  • протягом 3 місяців – внести до парламенту законопроєкти, які забезпечать ротацію, звільнення та реабілітацію військовослужбовців під час воєнного стану.

У середу, 17 квітня, закон про мобілізацію було опубліковано в офіційному парламентському виданні "Голос України". Таким чином, новий закон запрацює вже з 18 травня.