Моліться, я за нею їду, – як уродженець Казахстану рятує українців від окупації та смерті
Російські війська продовжують цинічно порушувати право дітей на життя, яке закріплено в статті 6 Конвенції ООН про права дитини. Вже загинуло понад 100 неповнолітніх. Рятувати маленьких українців, які залишилися без батьків та домівки, взявся уродженець Казахстану Констянтин Кястутисович.
"Бог захистив мене і я народився в Україні"
Повномасштабна війна, яку розпочала Росія проти України, залишила чоловіка без домівки, як і тисячі інших українців. Ще зовсім недавно Констянтин Кястутисович коментував сайту 24 каналу події введення військ ОДКБ на територію Казахстану, де сам народився.
Читайте також Окупанти цинічно розбомбили школу у Харкові: моторошні фото та відео
Рівно три роки тому він отримав політичний притулок в Україні. Зараз він рятує українських дітей, ризикуючи власним життям. Його власний будинок розташований у Бучі, яке обороняється від російських військ на підступах до Києва. Після тривалих ворожих обстрілів у місті залишилося десятки пошкоджених будинків.
Коли мені було важко, то Україна дала мені захист. Україна стала для мене рідною. До цього я говорив, що я люблю Україну, але я тут не народився. Зараз я, мабуть, скажу сміливо, що я тут народився. Тому що за останні кілька днів я дійсно міг померти тут, але Бог захистив мене, і я "народився" в Україні,
– розповів чоловік.
Російські війська в Бучі / Фото – особистий архів Констянтина Кястутисовича
"Найстрашніше – померти та нічого не зробити для перемоги"
Він розповів, що до бойових дій у Бучі, прихистив у себе родину з Гостомеля, яка також потрапила під обстріли російських окупантів. Наразі чоловік тимчасово проживає у людини, яку знає не так давно. Той віддав свою кімнату, а сам переїхав на кухню. Щоденно до нього звертаються друзі та зовсім не знайомі люди, щоб вивезти когось із небезпеки. Ризикуючи власним життям, він сідає за кермо машини, яку безкоштовно надала одна з компаній, та їде.
Буча після обстрілів російських військ / Фото – особистий архів Констянтина Кястутисовича
Так, мені страшно, я боюся. Але найстрашніше – померти та нічого не зробити для перемоги. Це не перемога України над Росією, це перемога добра над злом. Саме така ця війна для мене,
– зазначив він.
Костянтин розповів, що має документи громадянина Казахстану. І саме вони дозволяють йому їздити в місця, які окуповані росіянами.
Буча після обстрілів російськх військ / Фото – особистий архів Констянтина Кястутисовича
Були моменти, коли я зустрічався віч-на-віч із російськими фашистами, бо солдатами я їх назвати не можу. В підсумку вони пропускали мене. Саме тому я їду туди, де зараз тимчасово окупована територія. Я бачив всі ці знущання російських фашистів. Я бачив смерть, і вона пройшла стороною. На моїх очах я бачив як помирають люди, як ЗСУ мужньо відбивають та захищають це святе місце. Я їм за це дуже вдячний. Я бачив "кадирівців", які ходять по цивільних комплексах, забирають у людей їжу та вбивають охоронців. Я це все бачив на власні очі,
– розповів він.
Констянтин Кястутисович / Фото – особистий архів чоловіка
Осколкове поранення в голову: порятунок Катерини Мартиненко
Внаслідок боїв у Бучі Катерина Мартиненко, якій 7 років, отримала осколкове поранення голови. Батьки та молодший брат дівчинки загинули від обстрілів російських окупантів. На своїй сторінці у фейсбук чоловік написав: "Я говорив із лікарем, вони не можуть це зробити, дороги розбиті і там точаться бої. Будь ласка, моліться за неї та за мене, я за нею їду".
Поїхав туди, я знаю всю місцевість. Там підірвані мости, але є місця, де можна було проїхати,
– продовжив він.
Дівчинка була у комі та знаходилася у місцевій клінічній лікарні в Бучі. Їй зробили одну операцію, однак так і не змогли вийняти осколок. Вивозити дитину прийшлося під маскою штучного дихання. Адже їй була потрібна термінова операція в Києві.
Чоловік додав, що сам є біженцем, і в Україні отримав притулок. Тут зміг обжитися, налагодити свій побут, роботу і поселився у Бучі. Але зараз його дім більше не придатний для того, щоб там жити.
Буча після обстрілів російськх військ / Фото – особистий архів Констянтина Кястутисовича
Після випадку з Катериною Мартиненко у мене померло всяке відчуття поваги взагалі до російської нації... Я зіштовхнувся з 20-річними солдатами, в яких немає ні краплі людського та духовного. Вони були готові вбити ту дівчинку, щоб не було цієї проблеми. Вони стріляли мені під ноги і сміялися, говорили, що я такий же фашист, як і всі українці. Через те, що я, казахстанець, перебуваю тут і допомагаю,
– сказав він.
Констянтинн Кястутисович став свідком того, як російські окупаційні війська вбили охоронців у житловому комплексі в Бучі, як вони забрали у жінки, яка ховалася у паркінгу, дітей та їжу.
Я це бачив і я ніколи не зможу це забути та пробачити. Не може 20-літній юнак врости таким мерзотником у суспільстві, де говорять про Бога та мир. Це те суспільство, яке є у Росії. Бо вони там виросли, у цій ненависті до інших, у цьому "русском мире", який вважає весь світ своїм та хоче, щоб весь світ молився на цього диявола Путіна. Але я впевнений, проживши три роки в Україні, що поки є хоч один українець, то ця країна буде,
– наголосив він.
Дівчинку чоловік врятував. Зараз вона прооперована. Наголосив, що обов'язково познайомиться з нею, коли вона отямиться.
Читайте Це жахливий тероризм проти людства, – мешканці Києва про напад Росії
Україна бореться за свободу всього людства. За словами чоловіка, "Путін буде розбитий в Україні". І свобода прийде і в його Батьківщину – Казахстан. Ціна цієї свободи – український народ, який щоденно бореться за неї.
Окупанти крадуть продукти з магазинів, а у Росії кілометрові черги за продуктами: дивіться відео