У МЗС прокоментували інформацію про нібито захоплення українських заручників у Судані
В інформаційному просторі шириться інформація про те, що у Судані, де тривають бої, українців нібито захопили заручників. У МЗС України відреагували на ці повідомлення.
Речник МЗС України Олег Ніколенко в коментарі 24 Каналу відзначив, що інформація про захоплення заручників не відповідає дійсності. Співробітників компанії SkyUp, які перебували в аеропорті Хартума на момент початку бойових дій, вдалося безпечно вивезти.
Зверніть увагу Спроба перевороту у Судані: у Хартумі пошкоджений український літак
Що зараз з українцями, які були в аеропорті
Олег Ніколенко відзначив, що групу українців, які були членами авіаційних екіпажів, після початку загострення вдалося вивезти і зараз вони перебувають у безпечному місті під опікою почесного українського консула.
Цю групу людей вдалося вивезти. Зараз вони перебувають у безпечному місці. Ними опікується український почесний консул в Судані. МЗС та посольство України в Єгипті тримають питання безпеки українських громадян в Судані на особливому контролі,
– наголосив Ніколенко.
Чому почали говорити про заручників
Українська стюардеса та членкиня одного з авіаційних екіпажів у своєму інстаграмі повідомила про бої та вибухи в районі аеропорту та в одному з повідомлень написала "Заручники". Без уточнень та прив'язок.
Однак це повідомлення розійшлося мережею як нібито інформація про захоплення українців у Хартумі – столиці Судану.
На момент початку боїв усіх, хто був в аеропорту можна було вважати хіба що заручниками обставин – летовище припинило прийом літаків, а також стали небезпечними і вильоти, адже у боях армія Судану та Сили швидкого реагування використовують важке озброєння.
Що відбувається у Судані
Удень 15 квітня Сили швидкого реагування – спецпідрозділ, який пов'язують з ПВК "Вагнера" – здійснив спробу військового перевороту в країні. Метою стало захоплення військового штабу та урядового кварталу для повалення чинної влади. У бій зі спецпідрозділом вступила армія Судану.
ЗМІ пишуть, ймовірно, Силам швидкого реагування вдалося захопити місто Мерове та міжнародний аеропорт на півночі Судану.
У Хартумі бої спалахнули в районах Еркевіт, околицях Генштабу й поруч з резиденцією лідера Суверенної ради генерала Абдель Фаттаха аль-Бурхана. Над містом здійнявся густий дим, оскільки обидві сторони використовують важке озброєння. Зокрема, під обстріл потрапив аеропорт, унаслідок чого пошкоджений літак української компанії SkyUp.