На допомогу міліції під час Євро-2012 планують залучити волонтерів
Як не навчити, то хоч допомогти зрозуміти. Під час Євро-2012 шукати спільну мову з іноземцями українським правоохоронцям допомагатимуть волонтери, - не виключають у місцевому організаційному комітеті.
"Це можуть буди випускники наших факультетів іноземних мов, будуть допомагати і міліціонерам, і медикам у їхній роботі. Це поки що лише плани, ми сподіваємось, що певна кількість правоохоронців мовою буде все-таки володіти", - каже директор турніру Євро-2012 в Україні Маркіян Лубківський.
З англійської на українську і навпаки. Таким чином базових знань світової мови спілкування вітчизняних правоохоронців навчають в університетах МВС. На трьохмісячних курсах, переконують у міністерстві, основи англійської до наступного літа освоять майже 17 тисяч працівників міліції, нині таких менше трьох тисяч.
"Навчання дається можна сказати посередньо, тому що дуже важко за 3 місяці оволодіти всіма знаннями. На достатньому рівні зможуть пояснити до початку Євро-2012 основні свої задачі і запитати вболівальників, що йому потрібно, направити в будь-яке місце", - каже заступник начальника відділу з питань Євро-2012 Департаменту МВС Ярослав Красьоха.
Однак від допомоги волонтерів в МВС не відмовляються. Кажуть, про залучення перекладачів вже попросили у Міносвіти.
Мостафа в Україні вже 4 роки. Студент з Ірану переконує, незнання англійської проблема не лише правоохоронців, а й більшості українців.
"Звертався до людей англійською, але теж люди не знали англійський, не могли, на пальцях пояснювали. Я коли заходив в магазин теж на англійській почав розмовляти, але теж не знали", - каже студент з Ірану Мостафа Ловеімі.
Протягом року знавців англійської серед українців навряд чи побільшає. Відтак, основний тягар допомоги іноземцям ляже таки на волонтерів. І все б нічого, але лякає вартість їх підготовки. Лише у КМДА, за даними ЗМІ, вже оцінили їх підготовку у майже 19 мільйонів гривень. Навчання київські чиновники обіцяють почати вже у червні.